İstanbul'a yeni çağdaş sanat fuarı

İstanbul'a yeni çağdaş sanat fuarı
İstanbul'a yeni çağdaş sanat fuarı
15-18 Eylül arasında Haliç Kongre Merkezi'nde ilki düzenlenecek olan Türkiye'nin yeni uluslararası çağdaş sanat fuarı ArtInternational Istanbul, Ortadoğu ve Türkiye sanatına odaklanacak.

Artistik direktörlüğünü Stephane Ackermann’ın üstlendiği fuar Türkiye , Ortadoğu ve ötesine odaklanarak koleksiyonerlere uluslararası çağdaş sanata erişim imkânı yaratmayı ve evrensel sanat toplumunu birbirine bağlamayı amaçlıyor. Sanat fuarlarındaki ortaklıklarıyla tanınan Angus Montgomery ile fuarcılık şirketi İnterteks’in işbirliğiyle yapılacak fuar, güncel sanat tutkunlarının yeni adreslerinden olmaya aday. ArtInternational Istanbul’un danışma kurulunda Türkiye Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, küratör Jack Persekian, Kültür ve Sanat Varlıklarını Koruma Vakfı kurucusu Çiğdem Simavi, Rampa Galleri’nin kurucusu Leyla Tara Suyabatmaz ve Londra’da Arap ve İran sanatının tanıtılması için çalışmalar yürüten yazar ve küratör Rose Issa yer alıyor.
Ziyaretçiler, 15-18 Eylül arasında yapılacak ArtInternational Istanbul’un mekânı Haliç Kongre Merkezi’ne sanatçılar tarafından özel tasarlanmış teknelerle ulaşacak.
Detaylı bilgi www.istanbulartinternational.com adresinde.