İstanbul'da şov zamanı

İstanbul'da şov zamanı
İstanbul'da şov zamanı
Şubat ayında İstanbul, görselliğiyle dikkat çeken birçok şova ev sahipliği yapıyor. Çinli akrobatları mı görmek istersiniz yoksa Anadolu Ateşi'nin 'Kıvılcım' saçan çocuklarını mı?

Anadolu Ateşİ-Kıvılcım
Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun yeni projesi ‘Kıvılcım’, 4-12 yaş aralığında 80 yetenekli çocuğu bir araya getiriyor. 2 bin çocuk arasından sınavla seçilen çocukların haftada beş gün, günde altı saat prova yaparak hazırlandığı ‘Kıvılcım’ gösterisinde çocuklar, Anadolu Ateşi’nin efsaneleşmiş 90 dakikalık performansındaki koreografinin yanı sıra, içinde akrobasi ve yeni koreografilerin de bulunduğu bir gösteri ile sahneye çıkıyor. ‘Kıvılcım’ aynı zamanda Türkiye ’nin ilk profesyonel çocuk dans topluluğu olma özelliğini taşıyor.
Ne zaman : 12 Şubat Pazar saat 15.30’da
Nerede: Haliç Kongre MerkeziMoskova Balesİ
Moskova Balesi 1989 yılında Timur Fayziev tarafından kuruldu. Bir balet olarak dünyanın dört bir köşesini turnelerle dolaştıktan sonra sahnelerden emekli olan Fayziev kendi dans akademisini kurdu. 1989’da ise, akademisinden mezun olan öğrencilerin ihtiyacı olan profesyonel sürekliliği sağlamak adına ‘Moskova Balesi’ni oluşturdu. Topluluk birkaç sene gibi kısa sayılabilecek bir süre içinde Japonya, İngiltere, İspanya, İrlanda, Almanya, Tayland, İsviçre ve diğer birçok ülkede turneye çıktı. Kurulduğu günden bu yana ise klasik balenin en iyi eserlerini sahneledi: Uyuyan Güzel, Kuğu Gölü, Fındıkkıran, Giselle, Don Kişot, Romeo ve Jülyet, Bir Yaz Gecesi Rüyası ve Carmen…
Ne zaman: 17 Şubat 21.00, 18 Şubat 15.00 ve 21.00 (Kuğu Gölü) ve 19 Şubat’ta 15.00
(Uyuyan Güzel)
Nerede: TİM Show CenterRüya Takımı-Sİhİrlİ Akrobatlar
Trapez, dans, akrobasi, kung-fu’yu bir araya getiren, yerçekimine ve fizik kurallarına meydan okuyan Çin Ulusal Akrobasi Topluluğu’nun ‘Rüya Takımı-Sihirli Akrobatlar’ gösterisi, olağanüstü bir müzik–ışık–ses düzeni ve estetiğin zirvesini zorlayan görsel bir şov. Çin’in eski devlet başkanı Zhou En Lai tarafından 1950’de kurulan ve merkezi Pekin’de bulunan bu köklü topluluk, bünyesinde barındırdığı akrobasi ve sirk gruplarıyla 100 ayrı sahnede performans sergileme kapasitesine sahip.
Ne zaman: Bugün saat 21.00, 5 Şubat Pazar 15.00
Nerede: Maslak TİM Show Center


Disney Live! Mickey’Nİn Çılgın Yolculuğu
Yetenek avına çıkan Mickey Mouse ve arkadaşları Minnie, Donald Duck ve Goofy istendiğinde denizaltı ya da bir balona dönüşen ilginç bir araçla izleyicilerin de katılımıyla delidolu bir yolculuğa başlıyor. Yolda karşılaşacakları Sinderella, Tigger, Woody, Jessie, Oyuncak Hikâyesi’nden Buzz Lightyear gibi Disney’in en sevilen karakterleri yeteneklerini sergiliyor. İzleyenler kendilerini bir çizgi filmdeymiş gibi hissedecekler.
Ne zaman: Bugün ve yarın saat 15.00
Nerede: Bayrampaşa Ora ArenaAbba Gold
Pop efsanelerinden ABBA’nın dağılışının ardından kurulan ve grubun tüm haklarını alan Abba Gold , ‘Chiquitita’, ‘Dancing Queen’, ‘Voulez Vous’, ‘Take A Chance On Me’, ‘The Winner Takes It All’ gibi efsane şarkılarını sevenleriyle paylaşıyor. ABBA Gold konseri öncesinde, son dönemde Hot Love Single’ı ile büyük ilgi gören Canan Aanderson’ın sahne alacağını da belirtelim.
Ne zaman: 14 Şubat saat 20.00
Nerede: Qubbe, İstanbul


Parİs Sİrkİ
2011’de 300 bin kişi tarafından seyredilen ve Türkiye’de de yoğun ilgi gören Paris Sirki, İstanbul turuna hız kesmeden devam ediyor. Bengal kaplanları, sevimli köpekler, şakacı eşekler, şirin zebralar ve yaramaz maymunların renk kattığı Paris Sirki’nde palyaçodan jonglörlere, çok çeşitli akrobasi, sihirbazlık, bıçak, trapez ve heyecan verici ateş gösterilerine kadar oldukça eğlenceli gösteriler çocukları bekliyor. Paris Sirki’nin kökeninin 1800’lü yılların başına kadar uzandığını da hatırlatalım…
Ne zaman: Bugün, yarın ve 10, 11, 12 Şubat saat 18.00.
Nerede: İçerenköy Carrefour


Çİn Masalı
Çin Akrobasi Topluluğu’nun bir diğer gösteri grubu da ‘Çin Masalı’ gösterisiyle Türkiye turnesinde. Çinli akrobatların denge, sabır, uyum ve estetiği bir arada sundukları şov, İstanbul’un en iyi akustiğe sahip salonları arasında gösterilen yeni açılan Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nde izlenebilir. Topluluk şu sıralar İzmir Yunus Emre Kültür Merkezi’nde sahneye çıkıyor.
Ne zaman: 11 Şubat Cumartesi 20.30
Nerede: Bahçeşehir Kültür Sanat MerkeziWinx Club
Türkiye’nin yerli ekiple hazırlanan lisanslı ilk çocuk müzikali Winx Club başladı. Bir müzik yarışmasını konu alacak olan Winx Club müzikalinde Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilecek olan özel ses ve ışık efektleri kullanıldı. Müzikalin konusu ise şöyle:Winx Perileri Bloom, Stella, Flora, Tecna, Miusa ve Layla bu kez bir Müzik Yarışmasına hazırlanıyorlar. Bu yarışta yine kötülük dolu oyunlarıyla Trix grubu Icy, Darcy ve Stormy karşılarına çıkıyor. Kötülüğü yenebilmek için ihtiyaç duydukları tek şey birlik olmak.
Ne zaman: 5, 12 Şubat’ta 12.00
Nerede: TİM Fettah Aytaç Salonu