İstanbul'da türküler geçidi

Halk müziği tutkunu İstanbullu müzikseverleri türkü dolu günler bekliyor. Özellikle Kalan Müzik çatısı altında yapıtlar veren...

İSTANBUL - Halk müziği tutkunu İstanbullu müzikseverleri türkü dolu günler bekliyor. Özellikle Kalan Müzik çatısı altında yapıtlar veren sanatçıların takipçisi olan sanatseverlerin tutkunu olacağı bu etkinlik, 'İstanbul Türkü Günleri' başlığı altında kentin hüzünlü güz akşamlarına duygusal esintiler taşıyacak.
Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde 6-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek konserler dizisi, 'Lazutlar'ıyla büyük ilgi uyandırmış müzisyen Fuat Saka ve Laz müziği derlemeleriyle tanıdığımız Birol Topaloğlu'nun bir araya geleceği 'Karadeniz Buluşması' konseriyle başlayacak. Erguvan Müzik Yapım tarafından organize edilen etkinlikler, 7 Eylül cuma akşamı sahneye çıkacak olan Kıvırcık Ali, Grup Çığ ve Arzu'nun vereceği konserlerle zenginleşecek.
Yıllar sonra 'Yorum'
8 Eylül akşamı Türk halk müziğinin güçlü yorumcularından Gülay ve Damlalar'ın Hüseyin Turan ile birlikte sahneyi paylaşacağı
'İstanbul Türkü Günleri'nin finaline ise uzun süredir İstanbul'da hayranlarıyla buluşamayan Grup Yorum damgasını vuracak. Son dakikaya kadar bir aksilik çıkmaması halinde İstanbul Valiliği'nin onayıyla sahneye çıkması beklenen 16 yıllık topluluk, 9 Eylül akşamı vereceği konserinde son albümleri 'Feda'dan da parçalar seslendirecek.
Müzikseverler, 'İstanbul Türkü Günleri'nin biletlerini Bletix satış noktalarından ve Harbiye Açıkhava Sahnesi'nin gişelerinden temin edebilecek. Ayrıntılı bilgi için Tel: 0216 454 15 55-0212 512 35 13 (Kültür Sanat)