İstanbul'un kapalı kapılarını açan festival

İstanbul'un kapalı kapılarını açan festival
İstanbul'un kapalı kapılarını açan festival

Açık Kapı Festivali kapsamında tarihi Selimiye Kışlası da ziyaret edilebilecek.

İstanbul'da olağan koşullarda ziyaret edilmesi mümkün olmayan ya da ziyaret için özel izin alınması gereken tarihi ve mimari öneme sahip binalar İstanbulluların erişimine açılıyor.

İSTANBUL-İstanbul’da olağan koşullarda ziyaret edilmesi mümkün olmayan ya da ziyaret için özel izin alınması gereken tarihi ve mimari öneme sahip binalar, Arkitera Mimarlık Merkezi’nin İstanbul 2010 Ajansı desteğiyle düzenlediği Açık Kapı Festivali’yle İstanbulluların erişimine açılıyor. Buildİst Yapı Fuarı tarafından da desteklenenfestivali, 22-30 Mayıs arasında yapılacak.

Etkinlik kapsamında Heybeliada Ruhban Okulu , Selimiye Kışlası, Alman Konsolosluğu, Hollanda Konsolosluğu, İTÜ Taşkışla Kampüsü, Levent Loft Binası, İKSV Deniz Palas, Doğan Apartmanı, Emre Arolat Mimarlık Ofisi, Eski Şapka Fabrikası, Fener Rum Patrikhanesi, Florya Cumhurbaşkanlığı Yazlık Köşkü, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Sirkeci PTT Müzesi, Sveti Stefan Bulgar Kilisesi gibi mekanlar belirlenen tarihlerde gezilebilecek. Bilgi için internet adresi: acikkapi.arkitera.com (Kültür Sanat)