İstanbul'un kitap haftası başlıyor

İstanbul'un kitap haftası başlıyor
İstanbul'un kitap haftası başlıyor
İstanbul Kitap Fuarı, bugün TÜYAP Fuar Merkezi'nde başlıyor. Tema Türkiye sineması, Onur Yazarı Atilla Dorsay. Yüzlerce yazar kitaplarını imzalayacak, söyleşilerde okurlarla buluşacak.

İstanbul ’un kitap coşkusu bugünden itibaren Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Fuar Merkezi’nde başlıyor. Bu yıl 33’üncüsü düzenlenecek Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 16 Kasım’a kadar açık kalacak. 850 yayınevinin boy göstereceği fuarın teması “Sinemamızın 100. Yılı” olacak. Onur Yazarı ise tabii ki
Atillâ Dorsay. Fuar sırasında Dorsay hakkında bir sergi açılacak ve yazı serüvenini anlatan bir kitap yayımlanaak. Ayrıca sinemayla ilgili fuar boyunca oyuncu, yönetmen ve sinema yazarlarının katıldığı 50 civarında etkinlik düzenlenecek.
Her yıl bir ülkenin Onur Konuğu olduğu fuarda bu yıl Macaristan edebiyatını tanıyacağız: “Macaristan:
Bir Bahçeden Bir Bahçe’ye” başlığı altında Macar edebiyatı ve Macar kültürünün tanıtılacağı etkinliklerde bu ülke yazarları Péter Esterházy, László Darvas, Dóra Csányi, Katalin Szegedi, Péter
Zilahy, Tóth Krisztina, Spiró György,Mihály Hoppál, Timur Davletov, Fodor Pál, Dávid Géza ve Zsofia Mautner katılacak. Ayrıca fuar katılımcıları bu yıl Macar müzikleri eşliğinde Macar yemeklerinden tatma imkânı da bulabilecek.
Kitap fuarıyla eş zamanlı olarak 24. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı da TÜYAP Fuar Merkezi’nde görülebilir. 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, hafta içi 10:00-19:00, hafta sonu ise 10:00-20:00 arasında açık kalacak.

ALTAN ÖYMEN KİTAPLARINI İMZALIYOR
Radikal yazarı Altan Öymen de Pazar günü (yarın) kitaplarını imzalamak için fuarda olacak. Öymen Bir Dönem Bir Çocuk’la başlayan en son Ve İhtilal adlı dördüncü cildi çıkan anılarını ve Türkiye ’nin yakın siyasi tarihini anlatan kitaplarını imzalayacak. Saat 15.30’da 3. Salon 404 numaralı Doğan Kitap standındaki imza 16.30’a kadar sürecek. Aynı saatte Çınar Oskay ‘Haziran, ‘Gezi ve Şehrin En Güzel Yazı’ kitabını, Cüneyt Özdemir yazılarını derlediği yeni çıkan kitabı ‘Eğlencesini Yitiren Ülke’yi, Sevil Atasoy ve Sahrap Soysal ile birlikte yine Doğan Kitap standında imzalayacaklar.

Altan Öymen

Çınar Oskay