İstanbul'un meydanları birer dans sahası

İstanbul'un meydanları birer dans sahası
İstanbul'un meydanları birer dans sahası

İ-DANS Festivali kapsamında Beşiktaş, Üsküdar, Kadıköy meydanlarında gösteriler gerçekleşecek.

İSTANBUL - Uluslararası Çağdaş Dans ve Performans Festivali İDANS, bu sene kente yayılıyor. Bimeras Kültür Vakfı’nın düzenlediği, dün başlayan festival, Ekim ayı boyunca kentin sokaklarına ve tüm sahnelerine yayılacak. Teması ‘Kozmopolitik’ olan festival, kamusal alanda izleyiciyle buluşmaya odaklanıyor.
Disiplinlerarası sahne gösterilerinden sunumlara, konuşma serisinden atölye çalışmalarına uzanan zengin programda 154 sanatçının 41’den fazla proje ve 50’den fazla performansı yer alıyor.
Programda özellikle, İstanbul’un sokak hayvanlarına dikkat çekmek amacıyla kukla ve animasyon sanatçısı Roger Titley’in gerçekleştireceği kukla gösterisi ‘İKedi’ ile Taylandlı dansçı Pichet Klunchun’un Ballet Russes’ın koreografı Vaslav Nijinsky’nin gösterisini sunacağı ‘Nijinsky Siam’ dikkat çeken gösteriler.
İstanbul’un çeşitli mekânlarına yayılacak performanslar Garajistanbul, MSGÜ Bomonti Kampüsü Şebnem Selışık Aksan Sahnesi, Pera Müzesi , Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Beşiktaş Barbaros Meydanı, Üsküdar ve Kadıköy meydanlarında gerçekleştirilecek. Program için: www.idans.info (Kültür Sanat )