İstancool bugün başlıyor

İstancool bugün başlıyor
İstancool bugün başlıyor

Merakla beklenen isimlerden biri Mark Romanek. Carine Rotfeld ve Mario Sorenti de (altta) söyleşi gerçekleştirecek.

İstanbul'un 'havalı' etkinliklerinden İstancool'un zamanı geldi. Lagergeld, Mark Romanek, Andrew Dominik, Zoe Cassavetes konuklardan bazıları

İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali – İstancool bugün kapılarını açıyor. Vakko Moda Merkezi’nde başlayacak ve bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek festival, aralarında Ayşe Kulin, Ferzan Özpetek, Meltem Cumbul, Mario Sorenti, Mark Romanek gibi sanat alanında Türkiye ’nin ve dünyanın en önde gelen isimlerini İstanbul’da buluşturacak.
Etkinlik, uluslararası sanatçıları, Türkiye’deki meslektaşlarıyla buluşturarak kültürel bir alışverişin sağlanması, evrensel anlamda zihinleri açmak ve İstanbul’dan farklı ülkelere ilham vermeyi amaçlıyor. Bugün İstanbul74’te ilk etkinliğini gerçekleştirecek festival Robin Rhode’un sergisiyle start verecek.
Yarın ise Vakko Moda Merkezi’nde Hithcock sineması ve yönetmenlik üzerine Andrew Dominik ile Alphan Eşeli söyleşisi gerçekleşecek. ‘Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikastı’yla tanınan Dominik’in, Brad Pitt’li yeni filmi ‘Killing Them Softly’ bu sene Cannes’ın ilgi gören yapımlarından biri. Hemen ardından Meltem Cumbul ve Zoe Cassavetes ile sinema dünyasında kadının rolü tartışılacak. Pazar günü de dolu dolu geçecek etkinlikte müzik videolarının yıldız isimlerinden Mark Romanek, Ferzan Özpetek, Emre Arolat, Aaron Young , Chiara Clemente ve Ayşe Kulin gibi birbirinden ünlü isimlerin söyleşileri gerçekleşecek.