İşte Almanya'nın en iyileri

İşte Almanya'nın en iyileri
İşte Almanya'nın en iyileri
Almanya'nın en prestijli medya ödülü 67. Bambi Ödülleri dün akşam Berlin'de üç saat süren törenle sahiplerine verildi. Ödül alanlar arasında model Heidi Klum ve oyuncu Hillary Swank da var.

RADİKAL - Almanya’nın prestijli medya ödülü 67. Bambi Ödülleri dün akşam Berlin’de üç saat süren törenle sahiplerine verildi. Törende komedi dalındaki ödül Otto Waalkes'e, yaşam ödülü televizyon eğlence program yapımcısı Wolfgang Rademann'a, moda dalındaki ödül dünyaca ünlü Alman model Heidi Klum'a gitti. Ulusal aktris kategorisinde oyuncu Henriette Confurius, ulusal aktör dalında Tobias Moretti, uluslararası aktris dalında Hilary Swank ödül alırken uyum ödülü Thomas Jansen'ın oldu.
Spor dalında triatlonda olimpiyat şampiyonu Jan Frodeno, uluslararası müzik dalında Rita Ora, ulusal müzik dalında ise ‘Sing Mein Song 2015’ şarkısı ödüle layık görüldü. 
'Bizim Dünyamız' ödülü ‘Clear Water’ projesine onur ödülü ise sinema sanatçıları Dieter Hallervorden ve Till Schweiger ikilisine, Milenyum Ödülü Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaueble’ye verildi. Uzun müddet ayakta alkışlanan Maliye Bakanı Wolfgang Schaueble (alttaki kare) herkese teşekkür edip, spora daha çok değer verilmesini, her şeyin para olmadığını, sporda dönen büyük paraların bazen sporu bozabileceğine dikkat çekti.  
Ulusal sinema dalındaki ödül ‘Who Am I-Kein System ist Sicher’ filmine, En İyi Eğlence Programı dalındaki seyirci Bambi ödülü ise ‘Grill den Henssler‘ adlı televizyon programına gitti. 15 kategoride ödül verilen törende 800 davetli arasında FC. Arsenal Londra’da oynayan dünya futbolunun yıldızı Mesut Özil ile şarkıcı sevgilisi Mandy Capristo (alttaki kare) dikkat çeken isimler arasındaydı...

Ödül kazananlar, törene ev sahipliği yapan Burda Medya’nın sahibi Senatör Dr. Hubert  Burda ve aktris eşi Maria Furtwaengler’e teşekkür ettiler. (DHA)