İşte Barış Manço'nun evi

İşte Barış Manço'nun evi
İşte Barış Manço'nun evi
Müze haline getirilen ve 9 Haziran'da ziyaretçilerine kapılarını açacak olan Barış Manço'nun Moda'daki evi tanıtıldı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

 

İSTANBUL- Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, sanatçı Barış Manço’nun müze konsepti ile yeniden düzenledikleri Moda’daki evinin 9 Haziranda açılacağını belirterek, "Bu eve gelen dolu dolu Barış’ı yaşayıp öyle dönecek" dedi.

Öztürk, sanatçı Barış Manço’nun, Moda’daki evinde düzenlediği basın toplantısında, Moda Kamil Paşa Sokak’taki köşkü, Halk Bankasından kiraladıklarını ve iki yıldır devam eden çalışmaları tamamladıklarını söyledi.

Evde, sanatçının şarkılarının yazılı olduğu plak şeklinde masalar, "Adam Olacak Çocuk Köşesi", koltuğunda oturan "Süper Babaanne", bahçesinde "Domates-biber-patlıcan" ve "Arkadaşım Eşek" heykellerinin bulunduğunu kaydeden Öztürk, yeniden düzenlenen köşkün, resmi açılışının, ailesinin isteği üzerine halen askerde bulunan oğlu Doğukan Manço’nun da katılması için 9 Haziranda yapılacağını dile getirdi.

Manço’nun yurt dışında grafik eğitimi aldığını, bu nedenle elbiselerini kendisinin çizdiğini ifade eden Öztürk, şöyle konuştu:

"Bu evle birlikte Manço’yla ilgili yeni şeyler öğrendik. Duvardaki tabloları da Barış kendi yapmış. Aynı zamanda resim kabiliyeti olan bir insandı. Dolayısıyla evin neresine bakarsanız bakın, Manço’yu göreceksiniz. Barışın ciddi bir antika merakı varmış. Barış, birçok özelliği olan, çok yönlü bir sanatçı. Evi dolaştığınız zaman, Barış’ın müziğiyle beraber bütün bunları hissedebileceksiniz. Bu eve gelen dolu dolu Barış’ı yaşayıp öyle dönecek. Evin her köşesinde, her duvarında, her yerinde Barış ve müziği var. Hayranları, Barış Manço’nun çok yönlü sanatçı olduğunu ve uluslararası alanda neden tanındığını bir kez daha, bu evde anlayacaklar."