İtalya'da Tayfun Pirselimoğlu retrospektifi

İtalya'da Tayfun Pirselimoğlu retrospektifi
İtalya'da Tayfun Pirselimoğlu retrospektifi
'Ben O Değilim', 'Saç', 'Hiçbiryerde' gibi ödüllü filmlerle tanınan Tayfun Pirselimoğlu, tüm filmleri ve bir resim sergisiyle İtalya'nın önemli uluslararası film festivallerinden Pesaro'nın retrospektif bölümüne konuk olacak.

‘Hiçbiryerde’, ‘Rıza’, ‘Pus’, ‘Saç’, ‘Ben O değilim’ gibi ödüllü filmle imza atan Türkiye sinemasının usta yönetmenlerinden Tayfun Pirselimoğlu, bu yıl 51’nci yılını kutlayan İtalya’nın önemli uluslararası film festivallerinden Pesaro’nın (Mostra Internazionale del Nuovo Cinema) retrospektif bölümüne konuk oluyor. 20-27 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek festivalde Tayfun Pirselimoğlu’nun bütün filmlerinin yanı sıra kısa filmi ‘’Dayım’’ da gösterilecek. Yazar ve ressam olarak da bilinen Pirselimoğlu’nun resimlerinden oluşan bir serginin de açılacağı festivalde Tayfun Pirselimoğlu sineması üzerine ünlü yönetmenin katılımıyla bir panel de düzenlenecek.

Katılımcılara zengin bir program vaat eden festivalde, Spielberg’in kült ferilimi ‘Jaws’ın 40. yılı dolayısıyla orijinal versiyonunun gösterimi, Ruslara kadın bakışı programı ve 50 yıl önce festivale katılıp ‘Şiirsel Sinema’ bildirisini okuyan Pasolini üzerine geniş bir bölüm yer alıyor.


  ETİKETLER:

  Sinema

  ,

  İtalya

  ,

  Türkiye

  ,

  Kadın

  ,

  Zengin

  ,

  Ünlü

  ,

  yazar

  ,

  film