İyi Seneler Londra

Sahnelediği 'Adamlar', 'Op'la Zo'nun Dramı', 'Yangın Duası' gibi oyunlarla iyi eleştiriler alan, oyun yazarı/yönetmen/oyuncu kimliğiyle genç kuşağın yenetekli tiyatrocuları arasında gösterilen, çoğu kişinin ise sinir edici TV programı 'Defakto'dan tanıdığı Berkun Oya, ilk filmi 'İyi Seneler Londra'yla karşımızda.

İSTANBUL - Sahnelediği 'Adamlar', 'Op'la Zo'nun Dramı', 'Yangın Duası' gibi oyunlarla iyi eleştiriler alan, oyun yazarı/yönetmen/oyuncu kimliğiyle genç kuşağın yenetekli tiyatrocuları arasında gösterilen, çoğu kişinin ise sinir edici TV programı 'Defakto'dan tanıdığı Berkun Oya, ilk filmi 'İyi Seneler Londra'yla karşımızda.
Uluslararası üne sahip şarkıcı Yaşar Nur, konserinden bir gün, yılbaşından da birkaç gün önce Londra'ya varır ve küçük ama şık bir otele yerleşir. Şehir, karanlık bir gecede, yıllar önce karanlığa gömülmüş anıları canlandıracaktır. Londra'da yaşayan eski arkadaşı Zeynep, Yaşar Nur'a taşıyamayacağı bir sorumluluk yükler. İngiliz kocasıyla özel bir yemeğe katılmak zorunda olan Zeynep, üzerine titrediği bebeğini Yaşan Nur'a emanet eder. Otelin mutfağında çalışan Firuz ise dengesiz bir Yaşar Nur hayranıdır ve onunla ilgili saplantılı fikirlerini hayata geçirmek için fırsat ayağına gelmiştir. Yaşar Nur, Firuz'u başından savmaya çalışırken beklenmedik bir felaketle daha baş başa kalır ve bu noktadan sonra her şey zıvanadan çıkar...
Başrollerini Ülkü Duru, Ali Atay, Fransız oyuncu Denis Lavant ve Zuhal Olcay'ın paylaştığı 'İyi Seneler Londra'da Hugh Hayes, Vahide Gördüm, Şebnem Sönmez, Can Togay gibi önemli isimler de yardımcı roller üstleniyor. Müziğini Fazıl Say'ın hazırladığı filmin tamamına yakını Londra'da çekildi. (Kültür Sanat)