'İyilik' için son gün 10 Mayıs

'İyilik' için son gün 10 Mayıs
'İyilik' için son gün 10 Mayıs
Kimse Yok Mu Derneği tarafından bu yıl birincisini organize edilen "Her Gözden İyilik" konulu Üniversitelerarası Kısa Film Festivali başvuruları 10 Mayıs'ta sona eriyor.

Bu yıl başlayan ve her yıl düzenli olarak sürdürülmesi planlanan Her Gözden İyilik Kısa Film Yarışması, “iyilik” temalı kısa metrajlı filmler aracılığıyla toplumda paylaşmak ve iyilik yapmanın bilincini artırmayı ve farklı üniversitelerden farklı kültürlerin sanat elçilerini İstanbul ’da hedefliyor. Yarışma sayesinde binlerce yabancı öğrenci Türk kültürünü ve Türklerin iyilik alışkanlıklarını yakından tanıma şansı bulacak.

GALA 26 MAYIS’TA
Son başvurunun 10 Mayıs olduğu ''Her Gözden İyilik'' Üniversiteler arası Kısa Film Yarışması’nın 26 Mayıs’ta yapılacak olan galasında birinciye 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL, üçüncüye 5 bin TL para ödülleri verilecek. Sürpriz konuk ve ödüllerin yanı sıra galada ayrıca en iyi yönetmen ödülü olarak Yücel Çakmaklı anısına Yücel Çakmalı Jüri Özel Ödülü takdim edilecek. Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucu ilk 20'ye kalan filmlerin gösterimleri ise 16-22 Mayıs tarihleri yapılacak.

YARIŞMANIN ÖNEMLİ DETAYLARI
Son Başvuru Tarihi: 10 Mayıs 2012
DVD formatında filmin kopyası ve kamera arkası görüntüleri, film hazırlık çalışmaları, ve isteyenler film için tasarladıkları afiş Kimse Yok Mu Derneği Genel Merkez Ofisi’ne gönderiliyor.


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  sanat

  ,

  Para

  ,

  Sürpriz

  ,

  Öğrenci

  ,

  film