J.K. Rowling öğretmeninden intikamını Harry Potter'la aldı

J.K. Rowling öğretmeninden intikamını Harry Potter'la aldı
J.K. Rowling öğretmeninden intikamını Harry Potter'la aldı
J.K. Rowling'in, fantastik roman serisi Harry Potter'da yer alan ve serinin en sevilmeyen karakterlerinden Dolores Umbridge'i, ilkokul günlerinde nefret ettiği öğretmeninden esinlenerek oluşturduğu ortaya çıktı.

RADİKAL – Dünyada geniş bir hayran kitlesine sahip roman serisi Harry Potter’da yer alan Dolores Umbridge karakteriyle ilgili ilginç bir detay ortaya çıktı. Serinin yazarı J.K. Rowling, karakteri “ nefret ettiği ilkokul öğretmeninden” esinlenerek oluşturduğunu açıkladı.

Daily Mail ’in haberine göre, öğretmeninin kimliğini açıklamayan ünlü yazar , Harry Potter hayran sitesi Pottermore’da öğretmenine karşı duyduğu hisleri anlattı. Öğretmeninin hangi dersi verdiğini belirtmeyen Rowling, “ Dürüst olmak gerekirse, neden birbirimize anında, içtenlikle ve (en azından benim açımdan) mantıksız bir şekilde ters döndük bilmiyorum. Aklımda kalan, onun tuhaf aksesuarlara olan belirgin beğenisi. Özellikle, kısa ve kıvırcık saçlarına taktığı soluk, limon renginde, küçük, plastik bir kurdele hatırlıyorum. Üç yaşındaki bir kıza uygun olabilecek o kurdeleye, sanki itici bir fiziksel urmuş gibi bakakalırdım” ifadelerini kullandı.

Cadılar Bayramı'nda yeni Harry Potter hikâyesi geliyor