Jack Huston yeni Ben-Hur

Jack Huston yeni Ben-Hur
Jack Huston yeni Ben-Hur
11 dalda ödülle Oscar rekoru kıran 1959 yapımı klasik 'Ben-Hur'un yeniden çevriminde, başrolü 'American Hustle'la tanınan İngiliz aktör Jack Huston'un oynaması bekleniyor.

Orijinal filmde Yahudi bir prens olan Ben-Hur’u Charlton Heston oynamıştı. Şimdi sıra Jack Huston’da. Yeni ‘Ben-Hur’da Morgan Freeman’ın da oynaması ve filmin şubat 2016’da gösterime girmesi planlanıyor. Senaryosunu ‘12 Yıllık Esaret’le bu yıl Oscar kazanan John Ridley’in yazdığı ‘Ben-Hur’un yönetmeni olarak Kazak asıllı Timur Bekmambetov’un adı geçiyor.
Oyuncu Anjelica Huston’ın yeğeni olan Jack Huston’un son oynadığı filmler ‘American Hustle’ ve yazar Jack Kerouac’ı canlandırdığı ‘Kill Your Darlings/ Sevdiklerini Öldür’. Aynı zamanda 2010’dan 2013’e kadar ‘Boardwalk Empire’ adlı dizide de oynayan Huston, Patricia Highsmith’in ‘Stranger on a Train’ adlı romanından uyarlanan ‘West End Stage’ filminde de rol aldı.
‘Ben-Hur’, Roma’lıların işgalinde olan Ortadoğu ’da Judea bölgesinde geçiyor. 1959 yılında ‘Ben-Hur’un çekimi ve kostümleri için harcanan para rekor derecedeydi. Filmin en akılda kalıcı sahnesi Ben-Hur’un yakın arkadaşıyla iki tekerlekli at arabasında yarıştığı sahneydi. ‘Ben-Hur’, 12 dalda aday olduğu Oscar’ı 11 dalda kazanarak rekor kırmıştı.


  ETİKETLER:

  Aday

  ,

  Ortadoğu

  ,

  Roma

  ,

  Para

  ,

  yazar

  ,

  Yahudi