Jay Z Spotify'a rakip oluyor

Jay Z Spotify'a rakip oluyor
Jay Z Spotify'a rakip oluyor
Müzik kariyerine ticari adımlar da ekleyen ABD'li şarkıcı Jay Z Tidal adlı bir müzik dinleme platformu kuruyor. Tidal, popüler müzik dinleme platformu Spotify'a rakip olmaya aday...

ABD 'li şarkıcı Jay Z'nin Project Panther isimli şirketi, iki hafta önce İsveç merkezli Tidal'i 56 milyon dolar karşılığında bünyesine katmıştı. Gerekli çalışmaların ardından Tidal kullanıma girdi. Kanye West, Beyonce, Nicki Minaj, Rihanna,Madonna gibi ismlerin sosyal medyadan destek verdikleri uygulama kullanıcılara CD kalitesinde online müzik sunmayı hedefliyor.
Geçtiğimiz aylarda Spotfy ile anlaşmazlık yaşayan ABD'li genç şarkıcı Taylor Swift de Tidal ile anlaşan isimler arasında. Forbes'da yer alan iddiaya göre, sanatçılara Spotify gibi uygulamaların yaptığı ödemelerden daha cazip teklifler sunmaya hazırlanan Jay Z, sektördeki yerini sağlamlaştırmak istiyor.
Sektörün lider markası Spotify ve Apple'ın benzer uygulaması Beats Music'e rakip olacak Tidal'ın sunduğu müzik yelpazesi oldukça geniş. 25 milyon şarkıyı ve 75 bin video klibi bünyesinde bulunduran uygulamayı kullanmak için aylık 9.99 dolarlık bir ücret ödemek gerekiyor.
Forbes dergisinin araştırmasına göre Beyonce ile eşi Jay Z, yıllık 105 milyon dolarlık kazançları ile  ile ‘dünyanın en çok kazanan çifti’ oldu. (NTV)