Jolie'nin Bosna filmi motor diyor

Jolie'nin Bosna filmi motor diyor
Jolie'nin Bosna filmi motor diyor

Bosna savaşı sırasında geçen bir aşk öyküsü anlatan filmde Zana Maryanoviç rol alıyor.

SARAYBOSNA - Hollywood ’un yıldız oyuncusu Angelina Jolie ’nin ilk kez yönetmen koltuğunda oturacağı, Bosna’daki savaş yıllarında yaşanan bir aşk hikayesini konu alan filmin çekimleri bugün Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de başlıyor. Senaryosunu da Jolie’nin yazdığı filmin çekimleri Budapeşte ile Saraybosna’da yapılacak ve çekimler üç ay sürecek.
Bosna-Hersek’te yaşanan savaşta toplama kampına düşen bir Boşnak kızla, onu kurtarmaya çalışan bir Sırp genci arasındaki aşk öyküsünü anlatan filmin başrolünde yer alan Bosna-Hersekli oyuncu Zana Maryanoviç, Budapeşte’ye gitmeden önce yaptığı açıklamada, ilk kez yabancı bir yönetmenle çalıştığını ve böyle bir projede yer alacağı için çok mutlu olduğunu söyledi. Oscar ödüllü Angelina Jolie’nin mükemmel bir oyuncu olduğu kadar, çok iyi bir insan olduğunu ifade eden Maryanoviç, “Jolie, dünya çapında yaptığı yardımlar ve Bosna-Hersek savaşında yaşananlara gösterdiği duyarlılıkla bunu kanıtlıyor, onunla çalışmak gurur verici” dedi.

Rade Şerbeciya da oynuyor
27 yaşındaki Zana Maryanoviç, Aida Begiç’in Cannes’dan ödüllü filmi ‘Kar’daki performansıyla adından söz ettirmişti.  Jolie’nin filminde, Maryanoviç’in yanı sıra Rade Şerbeciya ve Branko Curiç gibi eski Yugoslavya’nın tanınmış aktörleri de rol alacak. (aa)