Jon Seceda Ankara'da

Jon Seceda Ankara'da
Jon Seceda Ankara'da
2 Grammy Ödüllü Jon Seceda, 2009 yılında çıkardığı albümü Expressions albümü turnesi kapsamında Ankaralı müzik severlerle buluşuyor.

23 Mayıs 2010 Pazar günü saat 20.00’de Bilkent Odeon’da sahne alacak olan Seceda’ya, piyanoda Jon Rose, davulda Jack Ciano, gitarda Lindsey Blair ve basta Javier Carrion eşlik edecek.
Küba doğumlu söz yazarı ve şarkıcı Jon Secada, Miami Üniversitesi Caz Vokal Performansı bölümünü bitirdikten sonra kariyerine besteci olarak devam etti. Diva Gloria Estefan ile tanışması hayatını değiştirdi. Gloria Estefan’ın Into the Light gibi birçok Platin Plak ödülü alan albümündeki hit şarkı Coming out of the Dark ve diğer 5 şarkının bestecisi Secada, 1992’de çıkardığı ilk albümü ile dünya çapında 6 milyon satarak En iyi Latin Albümü ünvanı ile ilk Grammy Ödülünü kazandı.

1995’te çıkardığı üçüncü albümü Amor ile En İyi Latin Pop Performansı dalında ikinci Grammy ödülünü aldı. Jon Secada müzik kariyeri boyunca dünya çapında 20 milyondan fazla albüm satan nadir sanatçılardan biri oldu. Jennifer Lopez, Ricky Martin gibi dünyaca ünlü sanatçılara besteler verdi. Luciano Pavarotti ile yaptığı duet çok satanlar arasında yer aldı. Sinatra’s Duets II albümünde The Best is Yet to Come şarkısındaki Frank Sinatra ile düeti de unutulmazlar arasında.
Kariyerinin başından beri tiyatroya da ilgi duyan Jon Secada 1995 yılında Broadway’in efsane Grease müzikalinde başrol karakteri Danny Zuko rolünde oynadı. Ayrıca 4 yıldır American Idol’un Latin versiyonunda Yargıç rolünü oynamaktadır. Bunların dışında da Pocahontas filminin final şarkısı If I Never Knew You da yine Secada’ta ait.

ICTA ve LEO Organizasyon tarafından gerçekleştirilen konserin biletleri www.mybilet.com’dan temin edilebilir. (Radikal)


    ETİKETLER:

    caz