Jude'un yüzü eskiyecek

Hollywood aktörleri arasında genç kızların sevgilisi yakıştırmalarının ünlü isimlerinden birisi de Jude Law. İsmini ailesinin Beatles'a olan hayralığından, grubun 'Hey Jude' şarkısından alan Law'ın önümüzdeki...

İSTANBUL - Hollywood aktörleri arasında genç kızların sevgilisi yakıştırmalarının ünlü isimlerinden birisi de Jude Law. İsmini ailesinin Beatles'a olan hayralığından, grubun 'Hey Jude' şarkısından alan Law'ın önümüzdeki iki ay içerisinde oynadığı beş film gösterime girecek. Sözünü ettiğimiz genç kızlar, bu Jude Law yoğunluğundan hoşnut olsalar da aslında Law durumdan şikâyetçi. 1972 doğumlu oyuncu, Türkiye'de de gösterime giren 'Sky Captain ve Yarının Dünyası' filminin New York'ta yapılan prömiyerinde "Beni izleyenler, benden bıkacak diye korkuyorum" demişti. Law, son iki yılda çevirdiği filmlerin üç ay içerisinde üst üste gösterilmesini çok büyük bir şanssızlık olarak değerlendiriyor.
1999 yılında 'Yetenekli Bay Ripley' (The Talented Mr. Ripley) ile ilk kez Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar'ına aday gösterilen İngiliz oyuncu, geçen yıl Anthony Minghella'nın yönettiği 'Soğuk Dağ' (Cold Mountain) ile En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ına aday oldu. Oscar'ı henüz kazanamasa da adaylıkları ile dikkatleri üzerine çeken Law, 'Soğuk Dağ'ın çekimlerinin ardından soluğu David O. Russell'ın yönettiği 'I Heart Huckbees'in setinde almış. Dustin Hoffman, Isabelle Huppert, Naomi Watts'ın da oyuncu kadrosunda yer aldığı komedi filmi 'I Heart Huckbees' de önümüzdeki üç ay içerisinde gösterime girecek filmler arasında.
Law, Türkiye'de gösterime giren 'Sky Captain ve Yarının Dünyası'nda daha önce 'Yetenekli Bay Ripley'de de birlikte çalıştığı Gwyneth Paltrow'la başrolleri paylaşıyor. 'Sky Captain'ın süperkahraman olmadığını düşünen Law'ın hayalindeki rol, bir aksiyon kahramanını canlandırmak. Law, Indiana Jones gibi bir karakteri oynama duygusunun bile kendisini heyecanlandırdığını söylüyor. Gözünü 'dev' rollere dikmiş görünen Jude Law'ın 22 Ekim'de ABD'de gösterime girecek diğer filmi ise 'Alfie'. Charles Shyer imzalı filmde Law, Graydan Carter'la başrolleri paylaşıyor. Law'ın gösterime girecek dördüncü filmi ise ünlü yönetmen Martin Scorsese imzalı 'The Aviator'. Yönetmen ve havacı Howard Hughes'ın biyografisini anlatan filmde Leonardo Di Caprio, Cate Blanchett ve Kate Beckinsale rol alıyor. Zaten 'The Aviator'da Law, Avustralyalı aktör Errol Flynn rölünde şöyle kısa bir süre görünüp kayboluyor.
2005 programı da yüklü
Jim Carrey ve Meryl Streep'in yer aldığı komedi filmi 'Lemony Snicet's of a Unfortunate Events'ın oyuncu kadrosunda yine Jude Law bulunuyor. Bu film, Law'ın gösterime girecek olan beş filmi arasında üçüncü komedi filmi olmasıyla da dikkat çekiyor. Jude Law'ın bu yıl beyazperdede izleyeceğimiz son film ise 'Closer'. Yakışıklı oyuncuya farklı dallardan iki güzel, Julia Roberts ve Natalie Portman eşlik ediyor. Film, tahmin edileceği gibi tutkulu bir aşk hikâyesini anlatıyor. 'Closer', 3 Aralık'ta ABD'de gösterime girecek.
Yakışıklı oyuncunun, bu yıl olduğu gibi önümüzdeki yıl programı da şimdiden oldukça yoğun görünüyor. Law, çekimleri devam eden, Robert Penn Warren'ın kitabından Steven Zailian'ın beyazperdeye uyarladığı 'All the King's Men'de de rol alıyor. Law bu filmde ise Sean Penn'le başrolleri paylaşıyor. Ayrıca Douglas Bauer'in romanından uyarlanan Gavin O'Connor'ın yönettiği 'Dexterity' de çekimlerine başlanmasa da Jude Law'ı önümüzdeki yıl beyazperdede göreceğimiz diğer bir film. (Kültür Sanat)