Kadıköy için tasarladılar

Kadıköy için tasarladılar
Kadıköy için tasarladılar
Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK) tasarımcılarının Kadıköy için tasarladığı mobilyalar, İstanbul Design Week'e paralel olarak 1 Aralık'a kadar Kadıköy sokaklarında sergilenecek.

Yenilikçi ve yaratıcı fikirlerin uygulamaya geçtiği buluşma ortamı Tasarım Atölyesi Kadıköy, fikirleri olan Kadıköylüler, projesi olan tasarımcılar ve olanakları olan destekçileri Kadıköy Belediyesi'yle buluşturarak ‘Tasarım Sizden, Uygulaması Bizden!’ sloganıyla yola çıkıyor. Kamu, sivil ve özel işbirliği modeli ile Kadıköy Belediyesi, ÇEKÜL Vakfı ve Kentsel Strateji şirketi ortaklığında yürütülen TAK, Kadıköy’ün kentsel sorunlarının çözülmesi için yaratıcı buluşma ortamları sağlayarak, tasarımın gücü ile yenilikçi çözümler üretmeyi amaçlıyor. Atölye, başlattığı ‘TasarlaTAK‘ programıyla Kadıköy’ün kültür ve değerlerinin tasarım ürünlerine dönüşmesi için adımlar atıyor.

Program kapsamında TAK ve ürün tasarımcıları ile yürütülen ‘Kadıköy Serisi Mobilya Tasarımı’ projesi de bu adımlardan bir tanesi. Proje dahilinde altı genç ürün tasarımcısı Kadıköy’ün en sevilen altı mekanı ile bir araya gelerek Kadıköy’ün tasarım dokusunu, hikâyesi olan mobilyalara dönüştürdü. Tasarlanan mobilyalar, Kadıköylü yerel üreticilerde üretilerek, yerel üretim teşvik edildi. İstanbul Design Week 2013’ ün Kadıköy ayağı olan proje ürünleri, 1 Aralık tarihine kadar TAK, Arkaoda, Karga, Isis, Zeplin, Yer ve Muaf durakları ile bir tasarım rotası oluşturuyor. Ayrıca 1 Aralık tarihlerine kadar aynı mekanlarda bir dizi etkinlik düzenleniyor. Bu etkinliklerin tamamı ücretsiz ve herkesin katılımına açık. Detaylı bilgi için www.kadikoytasarim.org adresini ziyaret edebilirsiniz.


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  tasarım

  ,

  Kamu

  ,

  Proje

  ,

  dizi

  ,

  sivil

  ,

  kültür

  ,

  genç

  ,

  Aralık