'Kadın gözüyle' fotoğraflar

'Kadın gözüyle' fotoğraflar
'Kadın gözüyle' fotoğraflar
Bu yıl yedincisi düzenlenen 'Kadın Gözüyle Hayattan Kareler' Fotoğraf Yarışması sonuçlandı.

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen ‘ Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’ Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. ‘Hayata Dair’ temasıyla yola çıkan yarışmada Nurten Öztürk’ün ‘Modern Yalnızlıklar’ adlı fotoğrafı birinciliğe layık görüldü. Seyhan Babal ‘Sınırsız’ adlı fotoğrafıyla ikinci olurken Tuğba Yüksel üçüncü oldu. Yarışmaya bu sene bin 134 yarışmacı 5 bin 143 fotoğrafla katıldı.

Yarışmanın bu yılki jüri üyeleri arasında; Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Güler Ertan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Nihal Kafalı, fotoğraf sanatçısı Cengiz Karlıova, fotoğraf sanatçısı Mehmet Kısmet ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer aldı.

Yarışmanın birincisi 5 bin TL, ikincisi 3 bin TL üçüncüsü ise bin TL ile ödüllendirildi. Ayrıca sergilenmeye değer bulunan her esere de 250 TL telif ödenecek. Yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserler 9 Mayıs’ta İstanbul Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde fotoğrafseverlerle buluşacak.