Kampüste caz akşamları

Ankara Caz Derneği tarafından bu yıl 5'incisi düzenelenen 'ODTÜ Caz Günleri' 12-17 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.

ANKARA - Ankara Caz Derneği tarafından bu yıl 5'incisi düzenelenen 'ODTÜ Caz Günleri' 12-17 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek. Toplam 11 konserin yer aldığı 'ODTÜ 5'inci Caz Günleri' atölye çalışmalarıyla genç müzisyenlere cazın ustalarıyla birlikte çalma olanağı da sağlayacak. 'ODTÜ 5'inci Caz Günleri' 12 Kasım'da Sibel Köse'nin solist olarak katılacağı Hava Kuvvetleri Komutanlığı Big Band konseriyle başlayacak. Konserde, topluluk cazın en önemli yapıtlarını özel düzenlemelerle seslendirecek.
Yerli ve yabancı müzisyenler
'ODTÜ 5'inci Caz Günleri' kapsamında Önder Focan Trio-Standart A'la Turco'nun 13 Kasım'daki konserini yine aynı gün içerisinde gerçekleşecek Swing Connection'ın konseri izleyecek. 14 Kasım'daki Eskiz ve piyanist Karoly Binder'in konseri de 'ODTÜ 5. Caz Günleri'nde izlenebilecek. Gürol Ağırbaş-Bas Şarkıları, Sarp Maden, Alp Ersönmez ve Volkan Öktem'ten oluşan Trio
Mrio 15 Kasım'da, Gordion Academy Student Ensemble ile Deneysel Müzik Topluluğu da 16 Kasım'da sahnede olacak.
Yıldız İbrahimova'nın 17 Kasım'daki konseriyle son bulacak etkinlikler kapsamında
Önder Focan, Hezih Yeşilnil, Cengiz Baysal, Karoly Binder, Yıldız İbrahimova, Sarp Keskiner, Alp Ersönmez ve Volkan Öktem'in başkanlığında, müzikseverler için bir dizi atölye çalışması da gerçekleştirilecek. Etkinlikler gün içinde, konserler ise 16.00, 18.00 ve 20.00 saatlerinde gerçekleşecek. Konserler ODTÜ Kültür Merkezi, atölyeler ise Gordion Academy'de yapılacak. Bilgi için Tel: 0312 426 48 40. (Kültür Sanat)