Kanada'nın David Lynch'i Guy Maddin !f'e geliyor!

Kanada'nın David Lynch'i Guy Maddin !f'e geliyor!
Kanada'nın David Lynch'i Guy Maddin !f'e geliyor!

Guy Maddin in merakla beklenen son filmi 'The Forbidden Room/Yasaklı Oda' da Türkiye de ilk kez !f İstanbul da gösterilecek.

"Kanada'nın David Lynch'i" olarak anılan usta yönetmen Guy Maddin, !f İstanbul'a geliyor. Festival kapsamında özel bir söyleşiye katılacak ve 'Hauntings I/Hayaletler I' adlı işini de sergileyecek Maddin'in merakla beklenen son filmi 'The Forbidden Room/Yasaklı Oda' da Türkiye'de ilk kez !f İstanbul'da gösterilecek.

12 Şubat’ta başlayacak 14. !f İstanbul  Bağımsız Filmler Festivali’nin dünyaca ünlü konuklarından biri de "Archangel”, “Careful”, “The Saddest Music in the World”, “Keyhole” filmleriyle tanınan ve “Kanada’nın David Lynch’i” olarak anılan Guy Maddin! Festival kapsamında bir söyleşiye katılacak olan usta yönetmenin merakla beklenen ve Roy Dupuis, Geraldine Chaplin, Udo Kier, Charlotte Rampling, Amira Casar gibi iddialı bir kadroyu bir araya getiren son filmi “The Forbidden Room/Yasaklı Oda” da festivalin Digiturk Galaları bölümünde seyirciyle buluşacak.

Maddin’in Hayaletler’i SALT Beyoğlu’nda!

“Hauntings I/Hayaletler I”
!f İstanbul’un bir diğer sürprizi ise Maddin’in 2010’da Toronto Film Festivali’nin siparişiyle gerçekleştirilen “Hauntings I/Hayaletler I” adlı yerleştirmesi olacak. Fransa, Danimarka, Brezilya gibi bir çok ülkede film festivalleri ve bienallerde gösterilen ve Maddin’in F.W. Murnau, Fritz Lang, Hollis Frampton, Victor Sjöström, Jean Vigo, Kenji Mizoguchi ve Josef von Sternberg gibi efsanevi sinemacıların tamamlanmamış işlerinden seçtiği parçalarla paralel bir evren yarattığı bu 11 kanallı yerleştirme, Astel Profesyonel Görüntü Sistemleri katkılarıyla 12-21 Şubat tarihleri arasında SALT Beyoğlu’nda sergilenecek.

Guy MaddinMelis Behlil’in moderatörlüğünde yapılacak ve “Geçmişin Büyüsü: Sessiz Sinema, Sürrealizm ve Yasaklanmış Odalardan Hikâyeler” başlığını taşıyan sohbet ise, 14 Şubat Cumartesi günü SALT Beyoğlu’nda ücretsiz olarak gerçekleşecek.

!f günleri 12 Şubat’ta başlıyor!
İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde ve Mars Cinema Group ortaklığında yapılacak 14. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 12-22 Şubat 2015 tarihlerinde İstanbul’da, 26 Şubat-1 Mart 2015 tarihlerinde ise Ankara ve İzmir’de gerçekleşecek.

Ön satış 30 Ocak’ta!
!f İstanbul biletleri ise bugün (30 Ocak) Biletix’te %10 indirimle ön satışa çıkacak. İş Bankası Maximum Kart sahipleri geçen yıl olduğu gibi ön satış döneminde %20 indirim ayrıcalığından yararlanabilecekler.
www.ifistanbul.com
ifistanbul.com/ blog
twitter.com/ifistanbul
facebook.com/ifistanbul
instagram.com/ifistanbul