Kandıralı son kez sahnedeydi

Kandıralı son kez sahnedeydi
Kandıralı son kez sahnedeydi
2. Klarnet Festivali kapsamında klarnetin efsane ismi Şükrü Tunar için düzenlenen Ustalara Saygı Konseri'nde klarnet virtüözü Mustafa Kandıralı son kez sahnede klarnet çaldı.

2. Uluslararası Klarnet Festivali kapsamında klarnetin efsane ismi Şükrü Tunar anısına dün akşam gerçekleştirilen ‘Usta’ya Saygı’ gecesi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nu dolduran İstanbullular tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Festival kapsamında İTÜ’de düzenlenen klarnet yarışmasında 8-18 yaş arası birincisi olan 17 yaşındaki Onur Çalışkan’a da ödülünü verirken “İnşallah bir Mustafa Kandıralı da sen olursun” diyen Tunar, gecenin düzenlenmesinde emeği olan herkese teşekkür etti.

Klarnet sanatçısı Serkan Çağrı'yla birlikte sergilediği performanstan sonra Mustafa Kandıralı’ya Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı tarafından Onur Ödülü takdim edildi. Şükrü Tunar’ın bestelerinin seslendirildiği; Kandıralı’nın yanı sıra Emel Sayın, Hakan Aysev, Melihat Gülses, Yavuz Bingöl ve Zara gibi tanınmış isimlerin de sahne aldığı gecede Yavuz Bingöl, Neşet Ertaş’ın ‘Hata Benim, Günah Benim, Suç Benim’ adlı eserini yorumlayarak birinci ölüm yıldönümünde büyük halk ozanını unutmadı.