Kanunla piyano buluşması

Kanunla piyano buluşması
Kanunla piyano buluşması
Kanun Sanatçısı Ayca Daştan ve piyanist Esra Berkman 'Kanun ve Piyano İkilisi' Konseri İle Caddebostan Kültür Merkezi'nde sahne alacak

İSTANBUL - Üç genç çağdaş besteci, Tolga Zafer Özdemir, Enis Gümüş ve Uğraş Durmuş'un “Kanun ve Piyano İkilisi” için yazdıkları eserlerinin, ilk seslendirilişi bugün gerçekleştiriliyor.

YOYO Prodüksiyon sponsorluğunda, saat 20:30’da Caddebostan Kültür Merkezi ’nde gerçekleşecek konserde Esra Berkman ve Ayca Daştan çok özel bir repertuarla seyirci karşısına çıkacak. Konserde sanatçılar, Tolga Zafer Özdemir'in "Ex Orient Lux", Enis Gümüş'ün "Başına Bağlamış Astar'dan" ve Uğraş Durmuş'un "At the Golden Horn No:2" adlı eserlerinin ilk seslendirilişini gerçekleştirecek.

Kanun Piyano İkilisi’nin repertuarında, Ermeni besteci Haçatur Avetisyan’ın kanun ve piyano için bestelediği eserlerinin yanı sıra, S. Barhudaryan, Kr. Hahinyan, Komitas, A. Haçaturyan, E. Grieg, F. Chopin, F. Kreisler, Tenigü gibi bestecilerin eserlerinin adı geçen iki çalgı için yazılmış uyarlamaları da bulunuyor, (Radikal.com.tr)