Kardeş Türküler'in 'barış' çığlığı

Kardeş Türküler'in 'barış' çığlığı
Kardeş Türküler'in 'barış' çığlığı
Türkiye'de geniş hayran kitlesine sahip Kardeş Türküler, 19 Eylül Cuma akşamı Harbiye Açıkhava'daki konserine son dönemlerde dünyanın her yerinde yaşanan katliamlara karşı 'Barış Zamanı' söylemiyle hazırlanıyor. Sulukuleli rap'çiler Tahribad-ı İsyan'dan 20 kadından oluşan Miraz Erbane Topluluğu, Genç Alevi Bağlamacılar ve Boğaziçi Üniversitesi Folklor Klubü'nün dansçıları da bu etnik şölende sahnede olacak.


Türk, Kürt, Laz, Ermeni, Rum, Çerkez, Roman, Alevi, Seferad... Bu topraklarda kök salmış farklı dil, din, ırk ve kültürlerden şarkıları benzersiz şekilde yorumlan Kardeş Türküler, 19 Eylül Cuma akşamı Harbiye Açıkhava’daki konserinde barış ve kardeşlik için şarkılarını söyleyecek. Son dönemlerde dünyanın her yerinde yaşanan katliamlara karşı ‘Barış Zamanı’ söylemiyle konserlerine hazırlanan Kardeş Türküler, her dil, din, ırk ve tercihin kardeşce yaşamak istediği güzel günlerin sözlerini konserlerinde konuklarıyla buluşturacak.


Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu Kardeş Türküler Projesi, BKM organizasyonuyla gerçekleşecek konserde birbirinden değerli isimleri ağırlayacak. Nefrete, mutluluğa, sevgiye dair tüm isyanlarını şarkılarına döken Sulukuleli gençlerden oluşan rap grubu Tahribad-ı İsyan, yazar ve oyuncu Esmeray, barış tutkularını erbaneleriyle müzikle buluşturan 20 kadından oluşan Miraz Erbane Topluluğu ve Genç Alevi Bağlamacılar, Boğaziçi Üniversitesi Folklor Klubü’nün dansçıları, Kardeş Türküler’le birlikte sahnede olacak! Uzun süre belleklerde yer edecek bu etnik şölen, 19 Eylül Cuma akşamı Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde...