Karpatlardan esen etnik pop...

Ev sahipliğini Türkiye'nin üstlendiği bu yılki Eurovision Şarkı Yarışması'nda ipi göğüsleyen, Avril Lavigne'in deyişiyle 'cool kız' Ruslana'nın ilk uluslararası albümü 'Wild Dances', EMI etiketiyle piyasaya sürüldü.

İSTANBUL - Ev sahipliğini Türkiye'nin üstlendiği bu yılki Eurovision Şarkı Yarışması'nda ipi göğüsleyen, Avril Lavigne'in deyişiyle 'cool kız' Ruslana'nın ilk uluslararası albümü 'Wild Dances', EMI etiketiyle piyasaya sürüldü. Ülkesi Ukrayna'da folk müziği dansla birleştirerek gündeme getirmeyi kafasına koymuş Ruslana'nın müzikte 10 yıllık bir geçmişi var. Ancak ona uluslararası müzik dünyasının kapılarını aralayan, 49. Eurovision Şarkı Yarışması'nda elde ettiği birincilik oldu.
Geçen mayıs ayında İstanbul'da Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleşen yarışmada Ruslana Ukrayna adına 'Wild Dances' isimli parçayla yarışmış ve Türk halkından da 12 tam puan alarak birinci gelmişti. Ruslana'ya kayıtları, Madonna ve Ricky Martin gibi isimlerin çalıştığı Miami'deki ünlü stüdyo Hit Factory'de gerçekleştirilen ve İngilizce şarkıların yer aldığı albümüne Türkiye'den de Harem grubu destek verdi. Grup 'Wild Dances' parçasına yapılan iki remikste çaldı. (Kültür Sanat)