'Katil Doğanlar' aklandı

'Katil Doğanlar' sonunda videoda.

LOS ANGELES - 'Katil Doğanlar' sonunda videoda. Oliver Stone'un sansasyonel filmi 'Katil Doğanlar' gösterime girişinin üzerinden altı yıl geçtikten sonra ağustos ayında video formatında piyasaya sürülecek. Başrollerini Juliette Lewis ve Woody Harrelson'ın paylaştığı 'Katil Doğanlar' soğukkanlıkla seri cinayetler işleyen genç bir çifti konu alıyordu. İçerdiği şiddet sahneleriyle tartışmalar yaratan film, sansürlenmeden gösterime girmesine, hatta İngiliz televizyonlarında iki kere gösterilmesine rağmen, bugüne kadar VCD ya da DVD ortamında seyirciyle buluşamadı.
1996 yılında Warner Home Videos 'Katil Doğanları, video ortamına taşımaya hazırlanmıştı. Üstelik, 18 yaşından küçüklere yasak olmakla beraber hiçbir sahnesinin sansüre uğraması da gerekmiyordu. Ancak o sıralarda Oklahoma'da yaşanan bir olay, planları alt üst etti. Louisianalı genç bir çift, bir dizi cinayet işlemişti. Bu cinayetlerin işlenmesinden 'Katil Doğanlar' filmi sorumlu olduğuna dair bir dava açıldı. Ancak dava sonucunda film 'suçsuz' bulundu.
'Katil Doğanlar'ın masumiyeti kanıtlanmış olmasına rağmen, Warner Home Videos, 'filme olan ilginin azalacağını' düşünerek, video projesini askıya aldı. Böylelikle filmin 1994'ten beri süregelen bekleme dönemi başladı. Warner, artık filmi tam anlamıyla temize çıkarmış olsa gerek ki, 'Katil Doğanlar' sonunda video ortamına aktarılıyor.
Ağustos ayında VCD'de piyasaya sürülecek olan film, daha sonra ise DVD'ye aktarılacak. (Empire)