Ken Loach ve ekibinden Caferağa Mahalle Evi'ne destek mesajı

Ken Loach ve ekibinden Caferağa Mahalle Evi'ne destek mesajı
Ken Loach ve ekibinden Caferağa Mahalle Evi'ne destek mesajı

Ken Loach ve yapımcılısı Rebecca O Brien.

Ünlü İngiliz yönetmen Ken Loach, yıllardır yapımcılığını üstlenen ?Rebecca O'Brien ve senarist ?Paul Laverty ile birlikte, sosyal medyada Caferağa Mahalle Evi'ne destek için başlatılan kampanyaya katıldı.

RADİKAL – Kadıköy Caferağa’da mahalle halkı, kullanılmaz haldeki metruk bir binayı onararak ‘Caferağa Mahalle Evi’ haline getirmişti. Ancak polis, binanın Hazine’ye ait olduğu gerekçesiyle geçtiğimiz hafta bir operasyon düzenleyerek bina içindeki eşyaları tahliye etmiş ve kapısına da mühürleyerek kilit vurmuştu. Özellikle Kadıköy sakinlerinin tepkisiyle karşılaşan bu müdahalenin ardından sosyal medya üzerinden “Caferağa Mahalle Evi benim de evim” sloganı ve #direncaferağa etiketiyle kampanyalar düzenlenmişti.

Bu kampanyaya dünyaca ünlü İngiliz yönetmen Ken Loach da katıldı. ‎Ken Loach ve yıllardır yapımcılığını üstlenen ‎Rebecca O’Brien ile birlikte Caferağa Dayanışması’na destek için çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı. Loach ile çalışan senarist ‎Paul Laverty de minik çocukları Lucas, Daniel ve Liam ile birlikte çektirdiği fotoğrafla kampanyaya katıldı.