Kendi hikâyeni yaşa

Yönetmenliğini Diane Kurys'in üstlendiği 'Aşkın Büyüsü'nün (Les Enfants Du Siecle) başrollerinde, gerek Fransız, gerekse Hollywood sinemasından tanıdığımız Oscarlı oyuncu Juliette Binoche ve Benoit Magimel yer alıyor.

İSTANBUL - Yönetmenliğini Diane Kurys'in üstlendiği 'Aşkın Büyüsü'nün (Les Enfants Du Siecle) başrollerinde, gerek Fransız, gerekse Hollywood sinemasından tanıdığımız Oscarlı oyuncu Juliette Binoche ve Benoit Magimel yer alıyor. Filmde, Fransa'da devrim döneminde geçen bir aşk hikâyesi anlatılıyor.
Fransa'nın aşk ve devrim sözcükleriyle sarsıldığı 1832 yılı... Öğrencilerin ayaklanmasıyla Fransa sokaklarında kan ve gerilimin kol gezdiği 3 Haziran günü, Barones Dudevant 'George Sand' takma ismiyle yazdığı edebi eserleri için Paris'e gelmiştir.
Yayıncısı ona, frijitliği işlediği kitabında yer alan erotik bölümleri toplum içinde okumasını tavsiye eder. Ancak öneri, tam bir felaketle sonuçlanır. Herkes Sand'i yuhalarken bir kişi ona yardım elini uzatır; Alfred De Musset.
23 yaşındaki Musset de, George Sand gibi edebiyatla iç içedir, ancak farklı kulvarlarda. Sivri dilli ve oldukça yetenekli bir grup serseri şairin en iyisi olan Musset, tıpkı diğer yaşıtları gibi hayatının dizginlerini elinden kaçırmış, boşlukta sallanmaktadır. Babasını, son bir kez göremeden kaybetmesi de onun bu buhranlı ruh halinin daha da kötüye gitmesine neden olur. George Sand ile kendisine destek olan bu genç adam arasında, gün geçtikçe daha da tutkulu olacak bir aşk başlar. Ancak ilişkileri zamanla, iki sevgilinin yazdıklarının esiri olur. (Kültür Sanat)


  ETİKETLER:

  Fransa

  ,

  İstanbul

  ,

  Hollywood