Kidman korkutuyor

İspanyol yönetmen Alejandro
Amenábar'ın son filmi 'Diğerler' (The Others) yönetmeninin deyişiyle 'özel efektlere yer vermeyen...

İSTANBUL - İspanyol yönetmen Alejandro
Amenábar'ın son filmi 'Diğerler' (The Others) yönetmeninin deyişiyle 'özel efektlere yer vermeyen, psikolojik ve gerçekçi bir gerilim örneği'. Başrollerini Nicole Kidman, Fionnula Flanagan ve Christopher Eccleston gibi isimlerin paylaştığı yapımın konusu İkinci Dünya Savaşı yıllarında geçiyor.
Eski evin ürküten sırları
Grace (Nicole Kidman), Jersey Adası'ndaki Viktorya tarzı evinde iki çocuğuyla birlikte, kocasının savaştan dönmesini beklemektedir. Genç kadın, çocuklarını Nazilerden korumak için evin perdelerini ve elektriğini hep kapalı tutmuştur. Böylelikle çocuklarının güvenliğini sağladığını düşünmektedir. Ancak yanıldığını er geç anlayacaktır.
Önce evin hizmetçileri tek tek kaybolmaya başlar. Ardından gelen yeni hizmetçilerle birlikte evde şaşırtıcı ve bir o kadar da ürkünç olaylar boy gösterir. Grace'in kızı Anne, evin odalarını gezen belirsiz varlıklar gördüğünü ve onlarla konuştuğunu söylemektedir. Grace ona inanmaz. Ta ki kendisi de bu davetsiz misafirlerle yüzleşene dek!
Amenábar'ın esrarengiz evlere karşı duyduğu çocukluk korkuları nedeniyle böylesine bir film çekmeye karar vermiş ve bu kararı onu 2001 Venedik Festivali'ne En İyi Yönetmen dalında adaylar arasına sokmuş. Filmin 'güçlü' annesi Nicole Kidman ise bu rolüyle 2002 Oscar'ının En İyi Kadın Oyuncu aday adayları arasında başı çekiyor.
'Diğerleri'nin yapımcılarından biri de Kidman'ın eski eşi Tom Cruise. Amenábar dedikodulara meydan vermemek için izleyicilere tavsiyede bulunuyor; "Kidman-Cruise çiftinin filmde birlikte çalıştığını unutun ve korku filmi izlemenin tadını çıkarın!" (Kültür Sanat)