Kırk yıl sonra 'Hepimiz Kardeşiz'

Ülkü Erakalın eski Türk filmlerinin televizyon uyarlamaları projesine başladı. Erakalın, proje kapsamında bugüne kadar çektiği 100'ün üzerindeki filmden en iyi 10 tanesini TRT için yeniden çekecek.

MUĞLA - Ülkü Erakalın eski Türk filmlerinin televizyon uyarlamaları projesine başladı. Erakalın, proje kapsamında bugüne kadar çektiği 100'ün üzerindeki filmden en iyi 10 tanesini TRT için yeniden çekecek. Proje kapsamındaki ilk film olan 'Hepimiz Kardeşiz'in çekimleri Bodrum'da sürüyor. Köydeki çocukların okula gitmesi ve öğrenim görmesi için genç bir kadın öğretmenin yobazlara karşı hiç yılmadan verdiği yoğun mücadeleyi konu alan filmde Selma Güneri, Gökhan Arsoy, Nilüfer Açıkalın ve Cenk Torun rol alıyor.
Ülkü Erakalın, filmin özellikle orta yaşın üzerindeki sinemaseverlere bir nostalji yaşatacağını söyledi. İki ay sonra tamamlanacak 'Hepimiz Kardeşiz', aralık sonunda TRT'de gösterime girecek. 1964 yılında çekilen filmin sinema versiyonunda ise Cüneyt Arkın, Hülya Koçyiğit, Aliye Rona ve Tamer Yiğit başrolleri paylaşmıştı.