Kitap Fuarı'nın ilk onur ülkesi İspanya

Kitap Fuarı'nın ilk onur ülkesi İspanya
Kitap Fuarı'nın ilk onur ülkesi İspanya

29. İstanbul Kitap Fuarı, 30 Ekim-7 Kasım arasında TÜYAPBeylikdüzü?nde yapılacak.

TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı, bu yıl konuk ülke uygulamasını başlatıyor. Edebiyatı ve kültürüyle İspanya fuarın konuk ülkesi

İSTANBUL- Önümüzdeki sonbaharda yapılacak 29. TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’na ilk kez bir ülke edebiyatı ve kültürüyle onur konuğu oluyor. 30 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında yapılacak ve İspanya’nın onur konuğu olacağı fuarda, İspanyol panaromasının farklı temalarını görmek mümkün olacak: güzel sanatlar, sinema, mimari, sanat, çocuk ve gençlik edebiyatı, tarih...
Dört gün sürecek etkinlikler kapsamında Modern İspanyol edebiyatının önde gelen yazarları olmak üzere söyleşi, dinleti, panel, müzik ve dans performansları düzenlenecek. İspanyol edebiyatının en gözde yazarlarından olan Julio Llamazares ve Soledad Puertolas, göç eden kadınları anlattığı romanıyla Planeta Ödülü’nü kazanan Angeles Caso fuar kapsamında İstanbul’a gelecek yazarlar arasında.
Bu yılın yeniliklerinden biri de Kültür Bakanlığı’nın katkılarıyla ilk kez yurtdışından telif ajanslarının katılımıyla Uluslararası Salon bünyesinde açılacak ‘Telif Ajansları Özel Bölümü’. Bu bölümde İspanya,  ABD, Almanya,  Fransa, İngiltere ve  İtalya gibi ülkelerden sektörün önde gelen telif ajansları  yer alacak.
TÜYAP’ın Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle düzenlediği 29. İstanbul Kitap Fuarı’nın onur yazarı ise mimar, bilim insanı ve yazar Doğan Kuban olacak. Fuarın bu yıl ‘İstanbul’u Yazmak’ temasıyla yola çıktığını da hatırlatalım. (Kültür Sanat)