Kız İsrail, delikanlı Filistinli

İsrail-Filistin gerginliğini politik düzlemden çıkarıp insani boyutuyla ele alan 'İnsanlık Hali'nde Yahudi bir kızın Filistinli sevgilisini evine getirmesinin neden olduğu etnik, dini ve siyasi gerilimler romantik komedi haline getirilmiş.

İSTANBUL - İsrail-Filistin gerginliğini politik düzlemden çıkarıp insani boyutuyla ele alan 'İnsanlık Hali'nde Yahudi bir kızın Filistinli sevgilisini evine getirmesinin neden olduğu etnik, dini ve siyasi gerilimler romantik komedi haline getirilmiş. Musevi bir ailenin kızı olan Leni, Filistinli nişanlısı Rafi'yi ailesiyle tanıştırmak için evine götürür. Rafi, Filistinli olduğunu itiraf edene kadar her şey mükemmeldir. Kendisini sevdirmeye çalışan Rafi, yemeğe yardım eder. Kabından çıkarmaya çalıştığı kocaman buz kalıbı, elinden kayar ve yedinci katın penceresinden fırlayıp, sokaktan geçmekte olan bir adamın kafasına düşer ve macera başlar.
Teresa De Pelegri ve Dominic Harari'nin birlikte yazıp yönettiği filmde başrolleri Norma Aleandro, Guillermo Toledo, Maria Botto, Marian Aguilera ve Fernando Ramallo paylaşıyor. (Kültür Sanat)