Klimt'in tablosu çıplak!

Klimt'in tablosu çıplak!
Klimt'in tablosu çıplak!
Köln'de 2 kadın vücutlarına Gustav Klimt ve Egon Schiele'nin meşhur tablolarını çizip dolaştı. Kadınların şehir katedrali ve alışveriş bölgesine geçmelerine izin verilmedi.

Radikal.com.tr - Köln’de 2 kadın vücutlarını kanvas haline getirdi. Gustav Klimt’in “The Kiss” (Öpücük) tablosuyla Egon Schiele’nin “Seated Woman With Bent Knee” (Dizini Bükmüş Oturan Kadın) tablolarını vücutlarına boyayan kadınlar, görenleri şaşırttı. Kadınlara müdahele etmeyen polis, şehir merkezindeki Hohenzollern Köprüsü’nde dolaşan kadınların şehir katedrali ve alışveriş bölgesine geçmelerine izin vermedi.

Bu alışılmadık sergi biçimi, sanatçı Fernando Morales-de la Cruz’un "The Itinerant Museum of Art" (Gezici Sanat Müzesi) projesi kapsamında yapıldı. Projenin amacı, müzelerdeki başyapıtların daha çok insanla buluşmasını sağlamak. İlk kez Köln’de yapılan bu radikal serginin, toplamda 150 şehirde gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bu yıl, eserlerinde erotizme bolca yer veren Avusturyalı ressam Gustav Klimt’in 150. doğum günü kutlanıyor.