Kommagene için el ele verdiler

Akbank ve American Express'in 100 bin dolarlık maddi katkısıyla hız kazanan Nemrut Konservasyon Projesi, Uluslararası Nemrut Vakfı ve Kültür Bakanlığı'nın katkılarıyla devam ediyor.

İSTANBUL - Akbank ve American Express'in 100 bin dolarlık maddi katkısıyla hız kazanan Nemrut Konservasyon Projesi, Uluslararası Nemrut Vakfı ve Kültür Bakanlığı'nın katkılarıyla devam ediyor. UNESCO ve Dünya Anıtlar Fonu'nun korunmaya muhtaç kültürel miras listesinde olan Nemrut ile ilgili son gelişmeler, dün Çırağan Kempinski Oteli'nde her iki destekçi kuruluşun yetkililerinin de hazır bulunduğu bir basın toplantısıyla kamuoyuna aktarıldı.
Toplantıda konuşan American Express (Amex) Türkiye Temsilcisi Nadim Homsi, Dünya Anıtlar Fonu'na sponsorlar aracılığıyla sağlanan yıllık 15 milyon dolarlık yardımın üçte birini Amex'in sağladığına dikkati çekerek, Nemrut'a yapılan yardımın tüm sivil toplum kuruluşlarına bir çağrı niteliği taşıdığını belirtti.
Akbank Genel Müdür Yardımcısı Hayri Çulhacı ise konuşmasında 'Kriz dönemlerinde yapılacak katkıların marjinal faydasının arttığına işaret etti. Nemrut Dağı projesinin detayları, kasımda Amsterdam'da yapılacak toplantılarla ele alınacak. (Kültür Sanat)