Konusu 'gizli' ünlüsü gani

'Karışık Pizza' ve 'Güle Güle' filmlerinin yapımcısı Faruk Aksoy bu kez yönetmenliğe soyundu. Aksoy ilk yönetmenlik denemesi olan 'Yeşil Işık' filminin basına tanıtımını önceki gün Kızkulesi'nde yaptı.

İSTANBUL - 'Karışık Pizza' ve 'Güle Güle' filmlerinin yapımcısı Faruk Aksoy bu kez yönetmenliğe soyundu. Aksoy ilk yönetmenlik denemesi olan 'Yeşil Işık' filminin basına tanıtımını önceki gün Kızkulesi'nde yaptı. Tiyatrocuları ve mankeleri bir araya getiren, United Film Production (UFP) yapımcılığında çekilecek filmin oyuncu
kadrosunda yok yok:
Kenan Işık, Hülya Avşar ve Haldun Dormen'in başlıca rolleri paylaştığı filmin diğer rollerinde ise Deniz Akkaya, Güzide Duran, Sema Şimşek, Doğa Bekleriz, Çağla Kubat, Arzu Pavlova, Ayumi Takamo, Yıldız Kenter, Şükran Güngör, Eşref Kolçak, Serra Yılmaz, Behzat ve Süheyl Uygur, İlker İnanoğlu, Olgun Şimşek, Ezel Akay ile Cengiz Küçükayvaz var.
Faruk Aksoy'un senaryosunu Necef Uğurlu ile birlikte yazdığı 'Yeşil Işık', bir İskoç efsanesindan yola çıkarak aşkın ölümsüzlüğünü anlatıyor. Nedense filmin konusuyla ilgili basın mensuplarına bilgi vermekten kaçınan yönetmen Aksoy, "Seyirciye bu kez beyazperdede seyrettirecek bir şey kalsın" dedi. Uzun bir aradan sonra yeniden kamera önüne geçen Hülya Avşar ise bu filmde herkesin görevinin büyük olduğunu, güzel, keyifli ve şeker gibi bir film yapacaklarını söyledi.
Çekimlerine 19 Kasım Pazartesi günü başlanacak 'Yeşil Işık'ın bütçesi yaklaşık olarak 2 milyon dolar. Filmin kostüm tasarımlarını Cemil İpekçi yapacak. Çekimleri yedi hafta sürecek filmin vizyon tarihi bile kesin: 15 Mart 2002. (Kültür Sanat)