Korsanlar denetim altına alınıyor

Son dönemde Türkiye'de korsan CD ve VCD'lere karşı yürütülen yoğun çabalar sonuç vermeye başladı.

İSTANBUL - Son dönemde Türkiye'de korsan CD ve VCD'lere karşı yürütülen yoğun çabalar sonuç vermeye başladı. Sadece Antalya'da geçen 10 ay içinde toplam 23 bin 550 adet porno kaset, müzik kasedi, film, oyun, VCD ve CD ele geçirildi.
Antalya Kültür Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, bu yıl ocak ve ekim aylarında il merkezinde bulunan çeşitli sinema, video ve müzik eserleri işletmecilerine '3257 Sayılı Video ve Müzik Eserleri Kanunu' ile '5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu' uyarınca, 86 kez denetim gerçekleştirildi. Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ile Maliye Bakanlığı'na bağlı birimlerin ayrı ayrı yaptıkları denetimler sonucu il genelinde el konulan korsan kayıt sayısı 23 bin 550 adeti buldu.
Konak Belediye'sine plaket
İzmir'de ise korsan kaset ve CD ile mücadelede gösterdiği başarıdan dolayı Konak Belediye Başkanı Erdal İzgi'ye başarı plaketi verildi. Yazılım ve telif haklarını korumak için kurulan BSA tarafından düzenlenen törende söz alan İzgi, bugüne kadar 15 bin adet CD'yi yakarak ve silindirle ezerek imha ettiklerini anlatı.