Koza'dan üç dev isme onur ödülü

Koza'dan üç dev isme onur ödülü
Koza'dan üç dev isme onur ödülü

Aytaç Arman, 22. Adana Altın Koza'dan onur ödülü alacak.

14-20 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 22. Altın Koza Film Festivali'nin onur ödülleri dev yapımcısı Türker İnanoğlu ile usta oyuncular Ayşen Gruda ve Aytaç Arman'a verilecek.

22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde Onur Ödülleri’ni alacak isimler belli oldu. Festival adına açıklama yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Bu yıl festivalimizin onur ödüllerini sinema tarihimizin en önemli yapımcılarından Türker İnanoğlu’na ve efsane oyuncularımız Ayşen Gruda ile Aytaç Arman’a takdim ediyor olmaktan Adanalılar olarak büyük mutluluk duyuyoruz. Sinema hafızamıza güçlü eserleriyle kazınan değerli sanatçılarımızı festivalimiz sırasında Adana’da ağırlamaktan memnuniyet duyacağız” diye konuştu.


Ayşen Gruda
14 Eylül Pazartesi günü yapılacak açılış töreninde onur ödüllerini alacak Türker İnanoğlu, Ayşen Gruda ve Aytaç Arman’ın filmlerinden oluşan bir seçki de festivalde izleyiciyle buluşacak. Ayrıca sinema yazarı Burçak Evren, bu üç dev isimle ilgili kitaplar hazırlayacak.

14-20 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 22. Altın Koza Film Festivali’nde bu yıl toplam 876 bin TL para ödülü dağıtılacak. En iyi filme 350 bin TL para ödülünün verileceği festivalde kurgudan yardımcı oyuncuya her kategoriye para ödülü var. Festivalde bu yıl yarışacak filmlerin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Altın Koza 876 bin TL ödül dağıtacak