'Kral ve Kraliçeler'den Don Kişot'lara' uzanan sergi

'Kral ve Kraliçeler'den Don Kişot'lara' uzanan sergi
'Kral ve Kraliçeler'den Don Kişot'lara' uzanan sergi
Bozlu Art Projeckt Nişantaşı, 22 Ekim - 6 Aralık tarihleri arasında Türkiye'de soyut sanatın önemli ismi Özdemir Altan'nın 'Kral ve Kraliçeler'den Don Kişot'lara' isimli kişisel sergisini sanatseverlerle buluşturuyor.

RADİKAL - Küratörlüğünü Özlem İnay Erten’in yaptığı sergide, Özdemir Altan’ın 1960’lı yıllarda gerçekleştirdiği ‘Krallar ve Kraliçeler’ serisinden, 1970’li yıllardaki ‘Gerçekçi Dönem’ine, 1980’li yıllarda ürettiği kavramsal sorgulamalar içeren üç boyutlu işlerinden, kolajlara ve 1990’lı yıllarda başlayıp günümüze kadar devam ettirdiği Soyağaçları’ndan, son dönem çalışmalarını içeren Don Kişot serisine kadar uzanan farklı dönemlerinden örneklerin yer alacağı geniş bir seçkiye yer verilecek. Sanatçının yetmiş yıla yaklaşan sanat hayatının ara dönemlerinin ve kolektif çalışmalarının izlenebileceği sergi de, sanatseverler Özdemir Altan ile yapılacak sanatçı konuşmasına katılabilecekler.

 

‘Sanata zorla anlam yüklenemez. Onun kendi anlamını kendisinin bulmasına izin verilmelidir’.  ‘Sanat referans verir, etki kaçınılmazdır, yöntem değil sonuç önemlidir’ gibi mottolarıyla sanat yaşamını özetleyen sanatçı her değişimin ve başlanan yeni serinin bir sanatçı için kendi içinde barındırdığı ‘risk’ unsurundan hareketle, uzun yıllardır devam ettirdiği coşkulu arayışları sanatseverlerle buluşturmak istiyor. 

 


  ETİKETLER:

  sanat

  ,

  sergi

  ,

  yöntem