Krallığın sahnesinde sultanların dansı

Mydonose Productions organizasyonu olan ve Anadolu'nun her yöresinden üç bin ayrı dans figürünün tek koreografide...

ANTALYA - Mydonose Productions organizasyonu olan ve Anadolu'nun her yöresinden üç bin ayrı dans figürünün tek koreografide sentezlendiği 'Sultans of the Dance' dünyaya açılıyor. Kasım ayında Tel Aviv'den başlayacak dünya turnesi 2003 yılında Tokyo'da sona erecek.
Mydonose Productions'tan Güvenç Kılıç, 90 olan dansçı sayısının 130'a çıktığını, gösterinin 'Sultanların Dansı' adı altında markalaştırılacağını, yurtdışı turnesinde ise 'Sultanların Dansı-Anadolu Ateşi' markasının kullanılacağını söyledi.
'Sultans of the Dance', Tel
Aviv'in ardından Hayfa ve Kudüs kentlerinde gösteri yapacak. Ekip aralık ayında Çin,
ocakta Japonya'ya, martta da Almanya turnesine çıkacak.
Ardından İngiltere'de kraliyet ailesine ait ünlü Royal Albert Salonu'nda sahneye çıkacak olan topluluk, buradan Kanada, Avustralya ve Fransa turnelerini gerçekleştirecek. 2002 yılının son aylarında Hong Kong, Singapur, Malezya, ABD, Hollanda ve Avusturya'da sahnelenecek 'Sultans of the Dance', 2003'te ise ikinci kez Çin ve Japonya turnesine çıkacak.
Öte yandan genel sanat yönetmenliğini Mustafa Erdoğan'ın üstlendiği 'Sultans of the Dance' yakında DVD formatında yayımlanacak. Mustafa Erdoğan, "İki hayalim daha var. Biri Hasankeyf, diğeri ise Harran'da gösteri yapmak. Bu iki gösteriyi ekim ayında ücretsiz gerçekleştireceğiz" dedi.