Krize rağmen sanat

Türkiye, tarihinin en büyük ekonomik bunalımıyla boğuşurken iki kuruluş; Borusan ve İş Sanat, dişini tırnağına takmış sanat gündemimizi dolu tutmak için çabalıyor, ülkemize konuk ettikleri dev isimlerle takdir topluyor.

İSTANBUL - Türkiye, tarihinin en büyük ekonomik bunalımıyla boğuşurken iki kuruluş; Borusan ve İş Sanat, dişini tırnağına takmış sanat gündemimizi dolu tutmak
için çabalıyor, ülkemize konuk ettikleri dev isimlerle takdir topluyor. Borusan Kültür ve Sanat dahi piyanist Dimitris Sgouros ile efsane koro Wiener Singverein'ı, İş Sanat da 'kontrbasın şairi' olarak anılan Charlie Haden'i ağırlıyor.
Lütfi Kırdar Salonu'nda gerçekleşecek ve 'Borusan Filarmoni Konserleri' kapsamındaki konserde, dünyanın önde gelen müzisyenlerinden Yunanistanlı piyanist Dimitris Sgouros ile 1812'de kurulan ve Beethoven'ın '9. Senfoni'siyle özdeşleşen efsanevi Wiener Singverein korosu 2 Mayıs'ta bir araya geliyor. Sgouros ayrıca 4 Mayıs saat 19.00'da 'Borusan Oda Müziği' konserlerinde sahne alacak.
Yine 2 Mayıs saat 19.30'da ise İş Sanat'ta, müzik yaşamını kontrbasçı, kompozitör olarak sürdüren Charlie Haden, tek bir konser için müzikseverlerle buluşacak.
Konserde caz kontrbasının armoni anlayışında devrim yapan Haden'a, tenor saksofonda Ernie Watts, piyanoda Alan Broadbent, davulda Larance Marable'ın yanı sıra konuk sanatçı olarak Ruth Cameron eşlik edecek. Borusan Tel: 0212 292 06 55, İş Sanat Tel: 0212 316 00 00 (Kültür Sanat)


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  İstanbul

  ,

  caz