'Küçük Prens' müzikali ilk kez...

'Küçük Prens' müzikali ilk kez...
'Küçük Prens' müzikali ilk kez...
Zorlu Performans Sanatları Merkezi Türkiye'de ilk defa Fransız yazar Saint-Exupery'in dünyaca ünlü hikayesi 'Küçük Prens'i müzikal olarak 8 Ocak tarihinde sahnelemeye başlıyor.

RADİKAL - Doğa Okulları'nın desteğiyle Altın Kelebek ödüllü çocuk oyuncu  Ata Berk Mutlu'nun canlandırdığı, yapımcılığını ve yönetmenliğini Alev Baymur'un yaptığı ‘Küçük Prens’ müzikali oyununda izleyici ilk kez yerli bir tiyatro yapımında hologram ile karşılaşıyor. Müzikleri Yücel Arzen'e ait müzikalde anlatım Uğur Polat'a ait.

‘Küçük Prens’ müzikali çocukları eğlendirirken bir yandan da kendi içsel güçlerini keşfederek merak duygularını asla kaybetmemeleri gibi önemli mesajlar veriyor. ‘Küçük Prens’ yetişkin olmayı yetişkinlerin dünyasından yanlış örneklerle anlatarak çocuklara hayatın nasıl anlamlı kılınacağına dair kılavuzluk ediyor. Hayata hiç sorgulamadan dahil olmak yerine hayallerine inanarak ve yeteneklerine güvenerek kendi yaşam amacını bulmanın en doğrusu olduğu mesajını veren hikaye, eğitici yönüyle dikkat çekiyor.

Diğer önemli rolleri Özkan Uğur, Meltem Cumbul, Burak Kut, Ferman Akgül (maNga), Erhan Yazıcıoğlu, Demet Tuncer, Bülent Şakrak, Tamer Levent, Cihan Okan paylaşıyor. Altan Gördüm de sahne alırken aynı zamanda oyuncu yönetmenliğini de üstleniyor.  

‘Küçük Prens’ müzikali 8 Ocak – 5 Şubat tarihleri arasında farklı seanslarda sahnelenecek.