KüçükÇiftlik Park 40. yaşını kutladı

KüçükÇiftlik Park 40. yaşını kutladı
KüçükÇiftlik Park 40. yaşını kutladı
Etkinlik dünyasının ikonik mekanı KüçükÇiftlik Park'ın 40'ıncı yılına özel tasarlanan 1st Harvest Festival dün gerçekleşti. Partinin yıldızı Alt J oldu.

FOTOĞRAFLAR MUHSİN AKGÜN

KüçükÇiftlik Park’ın sevenlerine 40’ıncı yıl armağanı olan 1st Harvest Festival, dün (31 Mayıs) genç dinleyici kitlesinin katılımıyla kutlandı. 1975’ten bu yana dönemin eğlence anlayışına göre şekillenen, bugün iddialı etkinliklerin gerçekleştiği mekanda gün boyu süren festival Alt J’in sahne almasıyla zirveye ulaştı.

İki albümü olan Alt J, ilk albümündeki şarkılarının neredeyse tümünü seslendirdi. Çok genç bir ekip olmakla birlikte gerek ışık oyunlarıyla zenginleştirilmiş sahne şovunun düzeyi, gerek sahnedeki performans seviyesiyle topluluk hayranlarından tam not aldı. Her ne kadar bis yapmasalar da, pek çok şarkısına tam kadro eşlik eden izleyicisiyle iyi bir ilişki kurdu.

 “Alışılagelmiş festival anlayışına karşı yıkıcı bir alternatif” olarak tanımlanan 1st Harvest Festival’in sahneleri, Türkiye ’ye ilk defa gelen Alt J ve Mew’in yanı sıra Flört, VEYasin, SATTAS, KöK ve Eskiz’i ağırladı. Gelenleri her adımda başka bir deneyime sürükleyen festival, birçok sanat dalının çatısı altında yüzlerce ürünün oluşumuna ve el değiştirmesine de ev sahipliği yaptı. Permakültür, gitar yapımı, şifalı bitkiler, deri bileklik yapımı, tişört ve çorap tasarımı gibi çeşitli atölye çalışmalarının da gerçekleştirildiği Harvest Festival’de adeta bir yaratıcılık karnavalı yaşandı.

Alt J neredeyse bütün sevilen şarkılarını seslendirdi.

Gecenin diğer bir yıldızı Mew...