'Kuğu Gölü'nü bir de Kremlin Balesi'nden izleyin!

'Kuğu Gölü'nü bir de Kremlin Balesi'nden izleyin!
'Kuğu Gölü'nü bir de Kremlin Balesi'nden izleyin!
Dünya balesinin seçkin klasiği 'Kuğu Gölü', Rusya'nın önemli bale topluluğu Kremlin Balesi'nin performansıyla sanatseverlerle buluşacak. Çaykovski'nin başyapıtı, 23 Mayıs'ta İstanbul Zorlu PSM, 25 Mayıs'ta ise Ankara Congresium'da 'perde' diyecek.

Klasik balenin dünyada en çok bilinen simge eserlerinden 'Kuğu Gölü', Rusya’nın en önemli bale topluluğu Kremlin Balesi’nin performansıyla sanatseverlerle buluşacak. Çaykovski’nin başyapıtı, Rusya ile Türkiye ’nin diplomatik ilişkilerinin 95. yılı çerçevesinde 23 Mayıs’ta İstanbul ’da, 25 Mayıs’ta ise Ankara ’da perde diyecek.

Yazıldığı günden bu yana binlerce kez sahnelenen 'Kuğu Gölü', Rusya'nın önemli dansçılarından Andrey Petrov'un sanat direktörlüğünü ve koreograflığını üstlendiği Kremlin Balesi’nin  performansıyla ilk kez Türkiye sahnelerine konuk olacak. Aşkı anlatan en güçlü eserlerden biri olarak sahnelendiği her ülkede milyonlarca kişiyi büyüleyen Kremlin Balesi ile 'Kuğu Gölü'; IEG Live ile Sa Organizasyon işbirliği ve Rusya Büyükelçiliği’nin desteğiyle İstanbul'a geliyor.

'KUĞU GÖLÜ'NÜN EN ÖZGÜN YORUMLARINDAN...
130 yılı aşkın süredir tüm dünyada en büyük bale topluluklarının önde gelen tercihleri arasında yer alan 'Kuğu Gölü', Rus besteci Pyotr İlyiç Çaykovski’nin şaheseri olarak biliniyor. Şeytani bir büyücünün lanetiyle kuğuya dönüştürülen Prenses Odette’in hikayesini anlatan eser, gerçek aşkın büyü ile gelen lanetin üstesinden gelişini müzik ve dansın muhteşem birlikteliği ile sahneye taşıyor. Çaykovski’nin hem batı motifleri hem de yerel dans müzikleriyle bezenmiş eserini bu kez, çalışmalarını Kremlin Devlet Sarayı binasında sürdüren ve gösterilerindeki yüksek performanslarıyla tanınan Kremlin Balesi yorumluyor.

Kremlin Balesi ile Kuğu Gölü, 23 Mayıs Cumartesi İstanbul Zorlu PSM’de, 25 Mayıs Pazartesi günü ise Ankara Congresium’da izleyicilerle buluşacak. Biletler Biletix’te…


  ETİKETLER:

  Rusya

  ,

  Türkiye

  ,

  Ankara

  ,

  İstanbul

  ,

  sanat

  ,

  Müzik

  ,

  klasik

  ,

  batı

  ,

  perde