Kuklaların neşeli dünyasına buyrun

'4. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali' bugün Avusturya'dan katılan Christian Suchy'nin hazırladığı 'Idio-Tisch' adlı oyunla başlıyor

İSTANBUL - '4. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali' bugün Avusturya'dan katılan Christian Suchy'nin hazırladığı 'Idio-Tisch' adlı oyunla başlıyor. Kenter Tiyatrosu'nda saat 20.30'da başlayacak ve sözsüz sahnelenecek oyun, Suchy'nin nesneleri kullanarak geliştirdiği kendine has bir gösteri niteliğinde. Sanatçının obje tiyatrosu olarak adlandırdığı gösteride seyirci, birçok küçük öykünün birlikteliğine tanık olacak.
"Gençliğimde mutfakta oturup insanlar, kediler, köpekler uyuduğunda etraftaki eşyalar ne yapar diye hayal ederdim. Kimse bakmazken canlanıverseler ne olurdu?" sorusundan hareketle nesne tiyatrosu üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran Suchy, gösterisinde cansız varlıkların capcanlı dünyasını yansıtıyor. 'Idio-Tisch' yarın da görülebilecek. Festivalde ayrıca yarın saat 15.00'te 'Leonce and Lena' adlı kukla filmi izlenebilir. Tel: 0212 246 35 89 (Kültür Sanat)


    ETİKETLER:

    Avusturya

    ,

    İstanbul