KULAĞIMIN DİBİ

Celebrity N'SYNC / EMI
Efendim, beş adet eli yüzü düzgün boy'u alıyorsunuz. Aslına bakarsanız kaç adet oldukları mühim değil.
Haber: TÜMAY YAZICI / Arşivi

Basit 'boy band' tarifi
Celebrity N'SYNC / EMI
Efendim, beş adet eli yüzü düzgün boy'u alıyorsunuz. Aslına bakarsanız kaç adet oldukları mühim değil. Topluca ses çıkartsınlar yeter. Boy'larınıza akılda kolay kalacak türden şarkılar yazıp besteliyorsunuz. Önemli uyarı: Boy'larınızı seçerken dans edip etmediklerine dikkat edin. Dans etmeleri şart. Yoksa tarif tutmaz. Şimdi bir isim bulmak lazım. N'SYNC mi? Neden olmasın! Onlara güzel
kızlarla oynaştıkları, cıvıl cıvıl bir video klip çekiyorsunuz. Klibi MTV'ye gönderiyorsunuz. Biraz bekleyin, paralar gelecektir. Geldi mi? Tamamdır. 'Boy band'iniz hazır. Aynı tarifi beş adet 'çıtır'la da uygulayabilirsiniz.
Bu iş için fizik yetmez
The Id Macy Gray / Sony Music
Macy Gray, 'I Try' şarkısının da yer aldığı ilk albümü 'On How Life Is'le herkesin beğenisini ve takdirini kazanmıştı. Özellikle de, son Grammy'lerde Madonna'nın göz koyduğu 'En İyi Kadın Pop Şarkıcısı' ödülünü alarak bizim de göğsümüzü kabartmıştı. Yıl 2001. Kabaran göğüsler inmesin. Çünkü Gray ikinci albümünü çıkardı. Ve en az ilki kadar iyi. Soul, hip-hop, funk, R&B'u harmanlamak için güzel ve uzun bacakların, iri göğüslerin yeterli olmadığının; bu işi kotarmak için zekâ da gerektiğinin en büyük kanıtı Gray. Albümün ilk single'ı 'Sweet Baby'de kendisine vokalde Erykah Badu, gitarıyla da Red Hot Chili Peppers'tan John Frusciante eşlik etmiş. Albüm sadece 'Sweet Baby'den ibaret değil. Blues tadındaki 'Don't Come Around' adlı baladı da es geçmek olmaz.
Üzmeyin kadıncağızı!
No More Drama Mary J. Blige / Universal Music
1992 yılında çıkardığı ilk albümü 'What's the 411' ile günün birinde, çağdaş R&B'un kraliçesi olacağı sinyallerini vermişti zaten Blige. Ruh dolu ve güçlü bir ses onunki. 'Bir daha acılara, dramlara yer yok' dediği yeni albümünü çıkardı Mary J. Blige. Hakikaten de öyle. Blige bundan böyle hayatında arkadaş ve sevgili kazıklarına, hayal kırıklıklarına, kötülüklere geçit vermeme kararı almış. Bu albüm de, Blige'ın aldığı bu kararın 17 şarkılık bir bildirgesi niteliğinde. 'No More Drama'nın ilk single'ı 'Family Affair'; bir Dr. Dre prodüksiyonu. Dr. Dre, Amerika'nın Sezen Aksu'su gibi bir şey. Yeni çıkan, hemen her hip-hop ve R&B albümünde Dr. Dre'nin de parmağı var. Onun dışında hip-hop âleminin tehlikeli hatunu Missy Elliot ve onun yakın takipçisi Eve de albüme konuk olanlardan.