KULAĞIMIN DİBİ

Kylie Hanım'ın son albümü ve albümünden çıkan ilk single'ı 'Can't Get You Out Of My Head' bir süredir İngiltere'yi sallamakta; beyleri de terletmekte.
Haber: TÜMAY YAZICI / Arşivi

Seks bombası ama...
Fever Kylie Minogue / EMI
Kylie Hanım'ın son albümü ve albümünden çıkan ilk single'ı 'Can't Get You Out Of My Head' bir süredir İngiltere'yi sallamakta; beyleri de terletmekte. Yani terlememek mümkün değil o klibi izleyince... Vücut ısısını, havale seviyesine yükseltiyor. Bir kadın bu kadar seksi bu kadar güzel olabilir mi? Hem de 33 yaşında... Olabilirmiş. Peki bunu ille de gözümüze sokmak zorunda mı? Değil; ama sokuyor ve böyle de takdir görüyor. Minogue, fiziğinin yanı sıra kafasını da iyi kullanıyor. Ne moda ise müzikte, onu albümlerine en akılda kalıcı haliyle yansıtıyor. Ya da bunu, onun yerine prodüktörleri yapıyor, bilemeyiz. Lakin yiğidi öldürürüz hakkını yemeyiz. 'Fever', elektronikten nasibini almış, kendi kulvarında iyi bir disko-dans albümü.
Orta şekerli
What Sound Lamb/ Universal Music
Coldcut'tan Matt Black'e, elektronik müzikte vokalin yeri ne derecede önemli diye sorduğumda bana, "Elektronik sound da önemli. Dönemini temsil ediyor. Ama sound bir döneme mahsus kalabilir. Oysa muhteşem bir sesle yorumlanmış şarkı, sonsuza kadar yaşar," demişti. Manchester'lı ikili Lamb'den Louise Rhodes'ın sesi belki yere göğe sığdırılamayacak türden değil. Ancak albümün elektronik sound'unu süslediği bir gerçek. 'What Sound', 1996 yılında kurulan gerek sound'uyla gerekse grup modeliyle Portishead'e benzeyen (kadınlar vokalden, erkekler ise işin mutfak bölümünden sorumlu) Lamb'in üçüncü albümü. Kulağınızın dibinde tutmak istemeyebilirsiniz ama burun da kıvaramayacağınız kesin. Alırsanız, 'Gabriel' şarkısına dikkat.