KULAĞIMIN DİBİ

Dört Alman ve bir İrlandalıdan müteşekkil Reamonn'un 'Tuesday' isimli ilk albümünden 'Supergirl' şarkısı radyolarda hâlâ çalmakta.
Haber: TÜMAY YAZICI / Arşivi

Ne yaptınız abi öyle!
Dream No. 7 Reamonn/ EMI
Dört Alman ve bir İrlandalıdan müteşekkil Reamonn'un 'Tuesday' isimli ilk albümünden 'Supergirl' şarkısı radyolarda hâlâ çalmakta. O çala dursun, grup ikinci albümünü yayımladı. Albümün prodüktörü The Cure, Depeche Mode (Hazır, Depeche Mode demişken... Sorup duranlara duyurulur: ellerimi yıkadım. Hijyen mühim ne de olsa! Ayrıca Tuğrul bey, -biliyorum haddim değil ama- ben de ödül törenini TV'den izledim.
DM'nin hakkını yememek gerektiğini düşünüyorum. Hem seyirci de gece boyunca
'Depeche Mode' diye bağırıyordu), Paul McCartney, Paradise Lost gibi isimlerle çalışmış Steve Lyon. Reamonn, 90'ların modern rock ruhunu pek seviyor ancak onu yeni binyıla taşıyacak yaratıcılık konusunda biraz kısır. 'Supergirl' ayarındaki 'La Trieste' dışında albümde ilgi çekici bir diğer durak da 'Jeanny'. Grup, cinsel şiddet konusuna dikkat çekmek için Falco'nun
'Jeanny'sini cover'lamış. 'Keşke cover'lamasaydınız be abi!' diyebilirsiniz. Olabilir, hakkınızdır.
Fransızca sorun değil
Best of Patricia Kaas / Sony Music
Fransa'nın en çok satan kadın şarkıcılarından
Patricia Kaas, 14 yıllık müzik kariyerinin en önemli hitlerini 'Rien Ne S'Arrate
(1987-2001)' adlı bir 'best of'ta toplamış.
17 şarkı art arda... Araya serpiştirilmiş bazı konser kayıtları... Ki bunlardan bir tanesi, Kaas'ın belki de müzik kariyerinin
en parlak çalışması 'Mademoiselle chante le blues'. Ve tabii ki 'Les hommes qui passent' de albümdeki yerini almış. Şarkılara dil itibarıyla 'fransız' kalanınız olabilir. Ancak Kaas'ın sesi ve yorumu, o açığınızı kapatıyor.