Kulise 6 çift çorap istediler!

Kulise 6 çift çorap istediler!
Kulise 6 çift çorap istediler!
17 Ağustos Pazar akşamı KüçükÇiftlik Park'ta sahneye çıkacak Balkan esintili indie-rock grubu Beirut, organizasyon şirketi BKM'den kulise 6 çift çorap istedi!

Balkan müziği ile indie-rock’ı benzersiz biçimde harmanlayan ve daha önceki iki İstanbul konseri hâlâ hafızalarda olan Beirut, 17 Ağustos İstanbul konseri için kulis istekleriyle organizasyon şirketi BKM’yi eğlendirdi! Bugüne kadar Madonna’dan, Justin Timberlake’e, Rihanna’dan, Roger Waters’a dünya starlarının pek çok garip isteğiyle karşılaşan BKM, KüçükÇiftlik Park’ta sahneye çıkacak Beirut’un 6 çift çorap isteğini sevimli buldu. Beirut için kulise sağlıklı yiyecekler ve glutensiz gıdalarla son derece mütevazi bir menü hazırlayan BKM, 6 çift çorabı da ihmal etmedi.
Klavye, akordiyon, gitar, keman, bateri, ukulele, saksafon, mandolin ve tef olmak üzere dokuz farklı enstrümanla hayli enerjik bir sahne performansına imza atan Beirut konserinin ön grupu da belli oldu. 21.00’de başlayacak Beirut konseri öncesi saat 20.00’de Cüneyt Sepetçi & Orchestra Dolapdere sahnede olacak.
JoyTurk sponsorluğunda gerçekleşecek konserin biletleri Biletix ve BKM gişelerinde. www.biletix.com / 0216 556 98 00, www.bkmonline.net / 0212 236 18 18

Beirut’un hızlı yükselişi...
Indie-rock tarzını dünya müzikleri ve ABD ’deki popüler akımlarla bir araya getiren ABD’li grup Beirut, kurucusu Zachary Francis Condon’ın solo bir projesiyle birlikte doğdu ve genişledi. Zach Condon, 1986’da New Mexico Santa Fe’de doğdu. Genç yaşlarında bir caz grubunda trompet çaldı, bu nedenle müziği cazdan önemli derecede etkilendi. 17 yaşında yaptığı bir Avrupa gezisi sırasında Balkan müziği, daha özelinde Goran Bregovic ve Boban Markovic gibi müzisyenlerin çalışmaları dikkatini çekti. Daha sonra diğer bazı yerel halk müzikleri ile ilgilendi ve bu süreç Beirut’un müziğindeki melodik altyapının enstrümantal anlamda gelişiminde etkili oldu. Beirut ilk konserini ‘Gulag Orkestar’ albümleri yayımlandıktan sonra Mayıs 2006’da New York’ta verdi ve hızla yükselişe geçti.