Kültür Sanat Rehberi

İstanbul Şehir Tiyatroları Güngör Dilmen'in 'Ben Anadolu'sunu sahneliyor. Engin Alkan'ın sahneye koyduğu oyunda Hümeyra, Oya Palay, Şebnem Sönmez, Nur Saçbüker ve Özlem Türkad rol alıyor.

Anadolu kadınları tek vücut
İstanbul Şehir Tiyatroları Güngör Dilmen'in 'Ben Anadolu'sunu sahneliyor. Engin Alkan'ın sahneye koyduğu oyunda Hümeyra, Oya Palay, Şebnem Sönmez, Nur Saçbüker ve Özlem Türkad rol alıyor. Oyun, Anadolu'daki uygarlıklar boyunca Anadolu'yu temsil eden tarihe ve söylencelere geçmiş kadınların, kronolojik sıralama içerisinde kendi küçük öykülerinden oluşuyor. Bereket Tanrıçası Kübela, Hitit Kraliçesi Puduhepa, Frigya Kralı Midas'ın kurnaz Berber'i, oniki çocuğunu kaybeden acılı Niobe, savaşta tutsak olduğu erkeğe âşık olan Amazon'un da aralarında bulunduğu pek çok kadın figürünün yer aldığı oyunda Anadolu kültürü seyirciye hatırlatılıyor. 'Ben Anadolu' 11 Şubat Çarşamba ve 14 Şubat Cumartesi saat 15.00 ve 20.30'da, 12 Şubat Perşembe ve 13 Şubat Cuma saat 20.30'da, 15 Şubat Pazar saat 15.00'te Gaziosmanpaşa Sahnesi'nde.
Tel: 0212 578 60 67



Atar'dan yeni baskıresimler
İş Sanat Parmakkapı Galerisi, son yapıtlarıyla ressam Atilla Atar'ın sergisine kapılarını açtı. 27 Şubat'ta bitecek sergide, sanatçının ilginç baskıresimleri izleyicilere sunuluyor. Yapıtlarında kültür tarihinin geçirdiği evrimi simgeleyen anonim bir kent görünümüne yönelen sanatçı, eserleriyle ıssızlığa mahkûm edilmiş kentin yaşadığı yıkımları gündeme getiriyor. Atar halen, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı görevine devam ediyor.
Tel: 0212 244 20 21


'Uzay çağı pavyon müziği'
1996 yılında Levent Akman (vurmalı çalgılar, ritim makineleri, oyuncaklar), Murat Ertel (saz ve telli çalgılar, ses), Emre Onel (darbuka, sampler, ses) tarafından İstanbul'da kurulan ve 2002'de de Oya Erkaya'nın (bas) dahil olmasıyla son halini alan Baba Zula, 12 Şubat Perşembe saat 21.30'da Babylon'da konser verecek. 'Ruhani Oyun Havaları' albümünü 2003'te çıkaran grup konserinde bol sürpriz konuklu 'uzay çağı pavyon müziği' yapacak.
Tel: 0212 292 73 68


KONSER
ANKARA
CSO KONSER SALONU

  • Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, şef Michel Tabachnik, solist Hüseyin Sermet (piyano) 12 Şubat Perşembe ve 13 Şubat Cuma saat 20.00'de.
    Tel: 0312 310 72 90
    ANGEL'S SHOWLAND
  • Yaşar 13 Şubat Cuma saat 21.00'de, Athena 15 Şubat Pazar saat 17.30'da.
    Tel: 0312 219 10 32
    MAYDAY
  • Deniz Seki 14 Şubat Cumartesi saat 22.30'da.
    Tel: 0312 266 48 48
    SAKLIKENT
  • Yeni Türkü 14 Şubat Cumartesi saat 21.00'de.
    Tel: 0312 418 38 10
    İSTANBUL AYA İRİNİ
  • Sezen Aksu&Beyaz 14 Şubat Cumartesi saat 21.00'de.
    Biletix Tel: 0216 454 15 55
    BOSTANCI GÖSTERİ MERKEZİ
  • Candan Erçetin 14 Şubat Cumartesi saat 21.00'de.
    Biletix Tel: 0216 454 15 55
    CRR KONSER SALONU
  • Okay Temiz-Dünya Ritim Günü 15 Şubat Cumartesi saat 19.30'da.
    Tel: 0212 231 54 97
    GALLERIA
  • Sertab Erener 14 Şubat Cumartesi saat 17.00'de.
    Tel: 0212 559 95 60
    OYUN ATÖLYESİ
  • Zuhal Olcay 14 Şubat Cumartesi saat 20.30'da ve 15 Şubat Pazar saat 18.00'de.
    Tel: 0216 345 39 39
    İZMİR
    İZMİR SANAT

  • Burçin Büke (piyano) bugün saat 20.30'da.
    Tel: 0232 483 56 52
    ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ
  • Türk Sanat Müziği Korosu konseri 11 Şubat Çarşamba saat 20.00'de.
    Tel: 0232 463 41 98
    CANLI MÜZİK
    İSTANBUL
    BABYLON

  • Beck's Big Band 10 Şubat Salı saat 21.30'da,
  • A Night Dedicated to Björk with DJ Arkın Allen 11 Şubat Çarşamba saat 21.30'da,
  • Babazula 12 Şubat Perşembe saat 21.30'da,
  • Achanak 13 Şubat Cuma ve 14 Şubat Cumartesi saat 23.00'te.
    Tel: 0212 292 73 68
    BRONX
  • Feridun Düzağaç 14 Şubat Cumartesi saat 22.00'de.
    Tel: 0212 293 53 98
    JAZZ CAFE
  • Selim Göksü Quartet 10 Şubat Salı,
  • Bülent Ortaçgil 11 Şubat Çarşamba,
  • Bülent Somay Bandosu 12 Şubat Perşembe,
  • 'Love Songs' 14 Şubat Cumartesi.
    Tel: 0212 245 05 16
    KEMANCI
  • Kurban 12 Şubat Perşembe.
    Tel: 0212 251 27 23
    MANHATTAN
  • Mavi Sakal 13 Şubat Cuma saat 23.00'te.
    Tel: 0212 244 04 42
    NARDIS JAZZ CLUB
  • Jülide Alpergün&Genco Arı Duo bugün saat 21.30'da,
  • Kudret Öztoprak&Tuna Ötenel Duo 10 Şubat Salı saat 21.30'da,
  • Fo-bop Project 11 Şubat Çarşamba saat 21.30'da
  • Francis Lockwood Trio 12 Şubat Perşembe saat 21.30'da, 13 Şubat Cuma ve 14 Şubat Cumartesi saat 22.30'da.
    Tel: 0212 244 63 27
    SAKIZ MODA
  • Ezginin Günlüğü 10 Şubat Salı saat 22.30'da.
    Tel: 0216 337 47 67
    SHAFT BLUES&JAZZ CLUB
  • Demirhan Baylan 11 Şubat Çarşamba saat 23.00'te,
  • Gür Akad Band 12 Şubat Perşembe saat 23.00'te,
  • Nobigdeal 13 Şubat Cuma saat 22.00'de,
  • Supradyn 14 Şubat Cumartesi saat 22.00'de.
    Tel: 0216 449 05 90
    TİYATRO
    ANKARA
    ANKARA DEVLET TİYATROSU

  • 'Şeyh Bedrettin' 10 Şubat Salı ve 13 Şubat Cuma saat 20.00'de, 15 Şubat Pazar saat 15.00'te Büyük Tiyatro'da.
    Tel: 0312 324 29 10
  • 'Aykırı İkili' 10 Şubat Salı, 11 Şubat Çarşamba, 12 Şubat Perşembe ve 13 Şubat Cuma saat 20.00'de, 14 Şubat Cumartesi saat 15.00 ve 20.00'de, 15 Şubat Pazar saat 15.00'te Küçük Tiyatro'da.
    Tel: 0312 311 11 69
  • 'Bahçemdeki Ayı' 10 Şubat Salı, 11 Şubat Çarşamba, 12 Şubat Perşembe ve 13 Şubat Cuma saat 20.00'de, 14 Şubat Cumartesi saat 15.00 ve 20.00'de, 15 Şubat Pazar saat 15.00'te Altındağ Sahnesi'nde.
    Tel: 0312 316 59 02
  • 'Gorgon'un Armağanı' 10 Şubat Salı, 11 Şubat Çarşamba, 12 Şubat Perşembe ve 13 Şubat Cuma saat 20.00'de, 14 Şubat Cumartesi 15.00 ve 20.00'de, 15 Şubat Pazar saat 15.00'te Şinasi Sahnesi'nde.
    Tel: 0312 467 17 44
  • 'Bir Kuşluk Vakti' 10 Şubat Salı, 11 Şubat Çarşamba, 12 Şubat Perşembe,
    13 Şubat Cuma saat 20.00'de, 14 Şubat Cumartesi saat 15.00 ve 20.00'de Yeni Sahne'de.
    Tel: 0312 431 38 87
  • 'Yirmibironbeş Treni' 10 Şubat Salı, 11 Şubat Çarşamba, 12 Şubat Perşembe, 13 Şubat Cuma ve 14 Şubat Cumartesi saat 18.30'da Oda Tiyatrosu'nda.
    Tel: 0312 311 11 69
  • 'Ghetto' 11 Şubat Çarşamba ve 12 Şubat Perşembe saat 18.30'da, 14 Şubat Cumartesi saat 15.00'te İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi'nde.
    Tel: 0312 346 03 55
    ADANA
    ADANA DEVLET TİYATROSU

  • 'Köprüden Görünüş' 10 Şubat Salı, 11 Şubat Çarşamba, 12 Şubat Perşembe, 13 Şubat Cuma 20.00'de, 14 Şubat Cumartesi saat 15.00 ve 20.00'de Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi'nde.
    Tel: 0329 483 50 35
    ANTALYA
    ANTALYA DEVLET TİYATROSU

  • 'Düdüklüde Kıymalı Bamya' 10 Şubat Salı, 11 Şubat Çarşamba, 12 Şubat Perşembe, 13 Şubat Cuma saat 20.00'de, 14 Şubat Cumartesi saat 15.00 ve 20.00'de Devlet Tiyatrosu Sahnesi'nde
    Tel: 0242 247 84 28
    DİYARBAKIR
    DİYARBAKIR DEVLET TİYATROSU

  • 'Asalak' 11 Şubat Çarşamba, 12 Şubat Perşembe, 13 Şubat Cuma saat 20.00'de, 14 Şubat Cumartesi saat 15.00'te Orhan Asena Sahnesi'nde.
    Tel: 0412 294 00 97
    ERZURUM
    ERZURUM DEVLET TİYATROSU

  • 'Memurun Faslı' 12 Şubat Perşembe, 13 Şubat Cuma saat 19.30'da, 14 Şubat Cumartesi saat 13.00 ve 19.30'da Erzurum Sahnesi'nde.
    Tel: 0442 212 21 92
    GAZİANTEP
    GAZİANTEP DEVLET TİYATROSU

  • 'Kaktüs Çiçeği' 12 Şubat Perşembe ve 13 Şubat Cuma saat 14.00'te, 14 Şubat Cumartesi saat 11.00 ve 14.00'te.
    Tel: 0342 221 20 54
    İSTANBUL
    İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  • 'Kral Lear' 15 Şubat Pazar saat 15.00'te AKM Büyük Salon'da.
    Tel: 0212 245 25 90
  • 'Taraf Tutmak' 10 Şubat Salı, 11 Şubat Çarşamba, 12 Şubat Perşembe, 13 Şubat Cuma saat 20.00'de, 14 Şubat Cumartesi saat 21.00'de Taksim Sahnesi'nde.
    Tel: 0212 249 69 44
  • 'Kır' 10 Şubat Salı, 11 Şubat Çarşamba, 12 Şubat Perşembe, 13 Şubat Cuma saat 20.00'te, 14 Şubat Cumartesi saat 15.00 ve 20.00'de, 15 Şubat Pazar saat 15.00'te Oda Tiyatrosu'nda.
    Tel: 0212 245 25 90
  • 'Ayak Takımı Arasında' 10 Şubat Salı, 11 Şubat Çarşamba, 12 Şubat Perşembe, 13 Şubat Cuma saat 20.00'de, 14 Şubat Cumartesi saat 15.00 ve 20.00'de, 15 Şubat Pazar saat 15.00'de Aziz Nesin Sahnesi'nde.
    Tel: 0212 245 25 90
    İSTANBUL ŞEHİR TİYATROLARI
  • 'Trendeki Derviş' 11 Şubat Çarşamba ve 14 Şubat Cumartesi saat 15.00 ve 20.30'da, 12 Şubat Perşembe ve 13 Şubat Cuma saat 20.30'da, 15 Şubat Pazar saat 15.00'te Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde.
    Tel: 0212 240 77 20
  • 'Kanlı Nigâr' 11 Şubat Çarşamba ve 14 Şubat Cumartesi saat 15.00 ve 20.30'da, 12 Şubat Perşembe ve 13 Şubat Cuma saat 20.30'da, 15 Şubat Pazar saat 15.00'te Fatih Reşat Nuri Sahnesi'nde.
    Tel: 0212 526 53 80
  • 'Sekiz Kadın' 11 Şubat Çarşamba ve 14 Şubat Cumartesi saat 15.00 ve 20.30'da, 12 Şubat Perşembe ve 13 Şubat Cuma saat 20.30'da, 15 Şubat Pazar saat 15.00'te Üsküdar Müsahipzade Celal Sahnesi'nde.
    Tel: 0216 333 03 97
  • 'Gılgameş' 11 Şubat Çarşamba ve 14 Şubat Cumartesi saat 15.00 ve 20.30'da, 12 Şubat Perşembe ve 13 Şubat Cuma saat 20.30'da, 15 Şubat Pazar saat 15.00'te Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde.
    Tel: 0216 349 04 63
  • 'Yaprak Dökümü' 11 Şubat Çarşamba ve 7 Şubat Cumanrtesi saat 15.00 ve 20.30'da, 12 Şubat Perşembe ve 13 Şubat Cuma saat 20.30'da, 15 Şubat Pazar saat 15.00'te Ümraniye Sahnesi'nde.
    Tel: 0216 461 85 29
    AKBANK PRODÜKSİYON TİYATROSU
  • 'Fernando Krapp Bana Mektup Yazmış' 13 Şubat Cuma saat 20.00'de, 14 Şubat Cumartesi saat 17.00 ve 20.00'de Akbank Kültür Sanat Merkezi'nde.
    Tel:0212 252 35 00
    ALİ POYRAZOĞLU TİYATROSU
  • 'Ödünç Yaşamlar' 13 Şubat Cuma saat 20.00'de, 'Havada Bulut' 14 Şubat Cumartesi saat 20.00'de, 15 Şubat Pazar saat 15.00'te İş Sanat'ta.
    Tel: 0212 316 10 83
    ALTIDAN SONRA
  • 'Bekleme Salonu' 14 Şubat Cumartesi saat 17.00 ve 20.00'de Maya Sahnesi'nde.
    Tel: 0212 252 74 52
    BİLSAK TİYATRO ATÖLYESİ
  • 'Mut' 10 Şubat Salı saat 18.30, 19.00, 19.30 ve 20.00'de Maya Sahnesi'nde.
    Tel: 0212 252 74 52
    DOSTLAR TİYATROSU
  • 'Fay Hattı' 13 Şubat Cuma saat 20.30'da, 14 Şubat Cumartesi saat 18.00'de, 15 Şubat Pazar saat 15.00'te Muammer Karaca Tiyatrosu'nda.
    Tel: 0212 252 59 35
    OYUNCULAR TİYATRO TOPLULUĞU
  • 'Kadife Çiçekleri' 14 Şubat Cumartesi saat 19.00'da Oyuncular Tiyatro Kahve Sahnesi'nde.
    Tel: 0212 245 13 14
    SEMAVER KUMPANYA
  • 'Onikinci Gece' 10 Şubat Salı ve 11 Şubat Çarşamba saat 20.30'da Oyun Atölyesi'nde.(Tel: 0216 345 39 39) 15 Pazar saat 15.30'da Çevre Tiyatrosu'nda.
    Tel: 0212 585 59 35
    TİYATRO DİYEZ
  • 'Özel Bir Gün' 13 Şubat Cuma saat 20.30'da Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü Salonu'nda.
    Tel: 0212 293 50 10
    TİYATRO LİBRA
  • 'Karınca'nın Gözyaşı' 13 Şubat Cuma saat 21.00'de Oyuncular Tiyatro Kahvesi Sahnesi'nde.
    Tel: 0212 245 13 14
    TİYATRO OYUNEVİ
  • 'Gavara' 13 Şubat Cuma saat 20.00'de, 14 Şubat Cumartesi saat 18.30'da İSM 2. Kat'ta.
    Tel: 0212 237 97 99
    YEDİTEPE OYUNCULARI
  • 'Tıpkı Sen Tıpkı Ben' 13 Şubat Cuma ve 14 Şubat Cumartesi saat 20.30'da, 15 Şubat Pazar saat 15.30'da Hadi Çaman Yeditepe Tiyatrosu'nda.
    Tel: 0212 246 17 77
    İZMİR
    İZMİR DEVLET TİYATROSU

  • 'Lütfen Kızımla Evlenir misinz?' 10 Şubat Salı, 11 Şubat Çarşamba, 12 Şubat Perşembe, 13 Şubat Cuma saat 20.30'da, 14 Şubat Cumartesi saat 15.00 ve 20.30'da, 15 Şubat Pazar saat 15.00'te Konak Sahnesi'nde.
    Tel: 0232 483 50 35
  • 'Kalpaklılar' 12 Şubat Perşembe, 13 Şubat Cuma saat 20.00'de, 14 Şubat Cumartesi saat 15.00 ve 20.00'de, 15 Şubat Pazar saat 15.00'te Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesi'nde.
    Tel: 0232 323 01 22
  • 'Ayrılık' 10 Şubat Salı ve 11 Şubat Çarşamba saat 20.30'da Karşıyaka Oda Tiyatrosu'nda.
    Tel:0232 368 72 32
    İZMİT
    KENT OYUNCULARI
  • 'Inishmorelu Yüzbaşı' 10 Şubat Salı saat 20.00'de Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde.
    Tel: 0262 311 59 00
    SEMAVER KUMPANYA
  • 'Murtaza' 12 Şubat Perşembe ve 13 Şubat Cuma saat 20.00'de, 14 Şubat Cumartesi saat 15.00 ve 20.00'de Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde.
    Tel: 0262 311 59 00
    KONYA
    KONYA DEVLET TİYATROSU

  • 'Üç Kadın' 12 Şubat Perşembe, 13 Şubat Cuma saat 20.00'de, 14 Şubat Cumartesi saat 15.00 ve 20.00'de.
    Tel: 0332 350 00 37
    SİVAS
    SİVAS DEVLET TİYATROSU

  • 'Kanlı Nigâr' 12 Şubat Perşembe, 13 Şubat Cuma saat 19.30'da, 14 Şubat Cumartesi saat 13.00 ve 19.30'da Atatürk Kültür Merkezi'nde.
    Tel: 0346 295 79 94
    TRABZON
    TRABZON DEVLET TİYATROSU

  • 'Öyle Bir Akıl ki' 11 Şubat Çarşamba, 12 Şubat Perşembe, 13 Şubat Cuma saat 20.00'de, 14 Şubat Cumartesi ve 15 Şubat Pazar saat 15.00'te Haluk Ongan Sahnesi'nde.
    Tel: 0462 230 21 95
    VAN
    VAN DEVLET TİYATROSU

  • 'Bir Ceza Avukatının Anıları' 12 Şubat Perşembe ve 13 Şubat Cuma saat 19.30'da, 14 Şubat Cumartesi saat 13.30 ve 19.30'da Kültür Merkezi Sahnesi'nde.
    Tel: 0432 214 41 06
    OPERA BALE
    ANKARA
    DEVLET OPERA VE BALESİ

  • 'Midas'ın Kulakları' operası 11 Şubat Çarşamba saat 20.00'de,
  • 'Çalıkuşu' balesi 14 Şubat Cumartesi 13.30'da,
  • 'Saraydan Kız Kaçırma' operası 14 Şubat Cumartesi saat 20.00'de
    Büyük Tiyatro'da.
    Tel: 0312 324 29 10
    ANTALYA
    ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ

  • 'İspanyol Rüzgârı' balesi 14 Şubat Cumartesi saat 20.00'de Aspendos Salonu'nda.
    Tel: 0242 243 88 49
    İSTANBUL
    İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ

  • 'Giselle' balesi 10 Şubat saat 20.00'de,
  • 'Carmina Burana' balesi 12 Şubat Perşembe saat 20.00'de,
  • 'Kiss Me Kate'müzikali 14 Şubat Cumartesi saat 15.30'da Büyük Salon'da,
  • 'Bir Tenor Aranıyor' operası 13 Şubat Cuma saat 19.30'da Konser Salonu'nda.
    Tel: 0212 251 10 23
    İZMİR
    İZMİR DEVLET OPERA VE BALESİ

  • 'Opera Oyunu' çocuk oyunu 11 Şubat saat 13.00'te Kültürpark'ta,
  • 'Fındıkkıran' balesi 12 Şubat Perşembe saat 20.00'de,
  • 'Aşk Şarkıları' konseri 14 Şubat Cumartesi saat 20.00'de Büyük Salon'da.
    Tel: 0232 441 01 73
    SERGİ
    ANKARA
  • Alev Atılgan-Aynur Zilkaya ve Gülseren Kılıçarslan'ın resim sergisi 20 Şubat'a kadar Ziraat Bankası Sanat Galerisi'nde.
    Tel: 0312 468 28 48
  • Hakan Daloğlu'nun 'Gece' sergisi 14 Şubat'a kadar Gözde Sanat Galerisi'nde.
    Tel: 0312 427 03 75
  • Canan Atalay'ın resim sergisi 14 Şubat'a kadar Galeri Akdeniz'de.
    Tel: 0312 231 45 43
  • Ufuk Hamzaoğlu'nun 'Boyasal Betimlemeler' resim sergisi 12 Şubat'a kadar Galeri Soyut'ta.
    Tel: 0312 418 90 71
  • İsmail Ocak'ın resim sergisi 13 Şubat'a kadar Galeri Ayda'da.
    Tel: 0312 491 59 55
    İSTANBUL
  • Erkin Saygı'nın Modern cam sergisi 12 Şubat'a kadar Topkapı Saray Şerbethane Bölümü'nde.
    Tel: 0532 703 93 83
  • Ülkü Özen ve Rana Köpük'ün resim sergisi 12 Şubat'a kadar Tekel Sanat Galerisi'nde.
    Tel: 0212 533 19 00
  • Aynur ve Adil Ocak'ın 'Sevgi Yansımaları' sergisi 15 Şubat'a kadar OM Sanatevi'nde.
    Tel: 0216 347 38 33
  • Numan Arslan'ın fotoğraf sergisi 14 Şubat'a kadar Vakıfbank Kemal Sunal Sanat Merkezi'nde.
    Tel: 0212 292 50 13
  • 'Öznel Fotoğrafçılık' sergisi 13 Şubat'a kadar Alman Kültür Merkezi Dürer Galerisi'nde.
    Tel: 0212 249 20 09
  • Mustafa Karyağdı'nın sergisi 14 Şubat'a kadar Galeri Binyıl'da.
    Tel: 0212 244 91 41
  • Timur Kocaközoğlu'nun resim sergisi 13 Şubat'a kadar KÜYAD'da.
    Tel: 0216 417 45 49
  • Saadet Gözde'nin resim sergisi 13 Şubat'a kadar Tünel Sanat Galerisi'nde.
    Tel: 0212 251 42 48
  • Fikret Otyam'ın 'Boyalarla 60 Yıl' resim sergisi 13 Şubat'a kadar Tünel Sanat Galerisi'nde.
    Tel: 0212 251 42 48
  • Filiz Otyam'ın 'Penceremden' fotoğraf sergisi 13 Şubat'a kadar Tünel Sanat Galerisi'nde.
    Tel: 0212 251 42 48
  • Mustafa Ata'nın resim sergisi 14 Şubat'a kadar Artspace Galerisi'nde.
    Tel: 0212 243 03 27
  • 'Fantazya Çok Para Yok-Karikatürlerle Bir Borç Ekonomisinin Tarihi (1874-1954)' sergisi 15 Şubat 2004'e kadar Osmanlı Bankası Müzesi'nde.
    Tel: 0212 292 76 05
    İZMİR
  • Sonay Teker'in 'Göz Ucu' fotoğraf sergisi 14 Şubat'a kadar Başak Sigorta Sanat Galerisi'nde.
    Tel: 0232 483 20 50
  • Umut Türker'in resim sergisi 15 Şubat'a kadar Selçuk Yaşar Sanat Galerisi'nde.
    Tel: 0232 422 65 32
  • Bedri Karayağmurlar'ın resim sergisi 28 Şubat'a kadar Adnan Franko Sanat Galerisi'nde.
    Tel: 0232 461 41 86
    GÖSTERİM
    ANKARA
  • 'Davet' (Claude Goretta) 12 Şubat Perşembe saat 19.30'da Kızılırmak Sineması'nda.
    Tel: 0312 425 53 93
  • 'Kar Leoparı' başlıklı Nasuh Mahruki'nin saydam gösterisi 12 Ocak Perşembe saat 19.00'da Tempo Tur'da.
    Tel: 0312 428 20 96
    BURSA
  • 'Gezginci Şövalye' 12 Eylül Perşembe saat 10.30'da,
  • 'Vanilla Sky' saat 18.00'de,
  • 'Anastasia' 14 Eylül Cumartesi saat 10.30'da, Şehir Kütüphanesi Üftade Gösteri Salonu'nda.
    Tel: 0224 326 56 49
    İSTANBUL
  • 'Sibirya Berberi' bugün ve 12 Şubat Perşembe saat 14.30'da, 10 Şubat Salı saat 16.30'da, 11 Şubat Çarşamba ve 14 Şubat Cumartesi saat 19.30'da, 13 Şubat Cuma saat 17.30'da Bilgi Üniversitesi'nde.
    Tel: 0212 293 50 10
  • 'I Want You' bugün ve 12 Şubat Perşembe saat 17.30'da, 10 Şubat Salı ve 13 Şubat Cuma saat 19.30'da, 11 Şubat Çarşamba ve 14 Şubat Cumartesi saat 14.30'da Bilgi Üniversitesi'nde.
  • 'Aşk Zamanı' bugün ve 12 Şubat Perşembe saat 19.30'da, 10 Şubat Salı ve 13 Şubat Cuma saat 14.30'da, 11 Şubat Çarşamba 16.30'da, 14 Şubat Cumartesi saat 17.30'da Bilgi Üniversitesi'nde.
    Tel: 0212 293 50 10
  • 'Dar Alanda Kısa Paslaşmalar' (Serdar Akar) 10 Şubat Salı saat 19.00'da Nâzım Kültürevi'nde.
    Tel: 0212 245 04 81
  • 'Bıçağın İki Yüzü' (Stephen Norrington) 10 Şubat Salı, 11 Şubat Çarşamba ve 12 Şubat Perşembe saat 15.30 ve 19.00'da Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi'nde.
    Tel: 0212 293 12 70
  • 'Yedi Gün Başka Yerde' (Marin Karmitz) 11 Şubat Çarşamba saat 19.30'da Fransız Kültür Merkezi'nde.
    Tel: 0212 334 87 40
  • 'Karakter' (Mike Van Diem) 11 Şubat Çarşamba, 12 Şubat Perşembe ve 13 Şubat Cuma saat 15.30 ve 19.00'da, 14 Şubat Cumartesi ve 15 Şubat Pazar saat 13.00, 15.30 ve 19.30'da Atatürk Kültür Merkezi'nde.
    Tel: 0212 251 56 00
  • 'Doğu Anadolu: Kars, Ağrı, Van' başlıklı Sacit Ünlü'nün saydam gösterisi 12 Şubat Perşembe saat 19.30'da ve 20.15'te İFSAK'ta.
    Tel:0212 292 42 01
  • 'Melo' (Alain Resnais) 12 Şubat Perşembe saat 16.00 ve 19.30'da Fransız Kültür Merkezi'nde.
    Tel:0212 334 87 40
  • 'Ayrılık' başlıklı İncila Bertuğ'un saydam gösterisi ve söyleşisi 14 Şubat Cumartesi saat 19.00'da Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi'nde.
    Tel: 0212 293 12 70
  • 'Maria'nın Sonu' (Claude Chabrol) 13 Şubat Cuma saat 16.00 ve 19.30'da Fransız Kültür Merkezi'nde.
    Tel: 0212 334 87 40
  • 'Mankurt' (Hocakulu Narlıyev) 14 Şubat Cumartesi saat 14.00'tte Atatürk Kitaplığı'nda.
    Tel:0212 249 38 19
  • 'Üç Renk: Mavi' (Krzysztof Kieslowski) 14 Şubat Cumartesi saat 16.00 ve 19.30'da Fransız Kültür Merkezi'nde.
    Tel: 0212 334 87 40
  • 'Kurban' (Andrey Tarkovski) 15 Şubat Pazar saat 19.00'da Nâzım Kültürevi'nde.
    Tel: 0212 245 04 81
  • 'Easy Rider 1969 ' (Dennis Hopper) 15 Şubat Pazar saat 14.00'te, 'The Last Metro 1980' (Francois Truffaut) saat 17.00'de İFSAK'ta.
    Tel: 0212 292 42 01
  • 'Camdan Kalp' 15 Şubat Pazar saat 14.30'da,
  • 'Korku Ruhu Kemirir' saat 16.30'da,
  • 'Sadece Beni Sevmeni İstiyorum' saat 19.00'da,
  • 'Lizbon Öyküsü' saat 21.30'da Bilgi Üniversitesi'nde.
    Tel: 0212 293 50 10
    İZMİR
  • 'Gözü Tamamen Kapalı' (Stanley Kubrick) 12 Şubat Perşembe saat 19.00'da İzmir Sanat'ta.
  • Tel: 0232 483 63 34
    SÖYLEŞİ
    ANKARA
  • 'Felsefe ve Etik' başlıklı Dr. Ayhan Sol'un katılacağı söyleşi 12 Şubat Perşembe saat 19.00'da Türk İngiliz Kültür Derneği'nde.
    Tel: 0312 419 18 44
  • Zeynep Altıok söyleşisi 14 Eylül Cumartesi saat 14.00'te Kare Kitap'ta.
    Tel: 0312 442 01 57
    BURSA
  • Selda Alkor söyleşisi 10 Şubat Salı saat 20.30'da Gazeteciler Cemiyeti'nde.
    Tel: 0224 234 47 94
    İSTANBUL
  • 'Çok Taraflı Bir Kamu Yönetimi Anlayışının Oluşumunda Yerel Yönetimler' başlıklı Fikret Toksöz ve Sema Erder'in katılacağı söyleşi
    12 Şubat Perşembe saat 19.00'da Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi'nde.
    Tel: 0212 293 12 70
  • '2b Yasa Tasarısı ve Orman Yağması' başlıklı Dr. Erdal Köktürk'ün katılacağı söyleşi 13 Şubat Cuma saat 19.30'da Nâzım Kültürevi'nde.
    Tel: 0212 245 04 81